Kviečiame Šilutės rajono savivaldybės gyventojus dalyvauti akcijoje „Diena be automobilio“

no-car-signKODĖL TAI AKTUALU? Stengiamasi atkreipti visuomenės dėmesį į neigiamą transporto įtaką aplinkai, žmonių sveikatai, eismo saugumui.

PATARIMAI, KAIP DALYVAUTI AKCIJOJE

* Siūlome, kuo mažiau važiuoti automobiliu. Vykti į darbą, į mokyklą pėsčiomis arba kuo mažiau orą teršiančiu visuomeniniu transportu, dviračiais, paspirtukais, riedžiais, riedučiais.

* Jeigu neįmanoma išsiversti be automobilio, prašome gyventojus būti bendruomeniškus – pavežti kaimyną ar kolegą. Taip mažinsime transporto spūstis bei taršą!

* Automobilį statykite ne prie pat darbo vietos, o kiek tolėliau – nauda jūsų sveikatai. Vaikščiodami pėsčiomis sukaupsite keletą taip svarbių fizinio aktyvumo minučių.

* Pietų pertraukos metu, jeigu turite laisvo laiko, neskubėkite atgal prie darbo, geriau pasivaikščiokite.

* Nueikite 10 tūkst. žingsnių per dieną (apie 8 km). Galite naudotis žingsniamačiu. Reguliarus fizinis aktyvumas stiprina jūsų sveikatą, mažina riziką susirgti širdies ir kraujagyslių ligomis, gerina fizinį pajėgumą ir psichinę, emocinę būseną.

KAS, KADA IR KUR VYKS RENGINIO METU?

RUGSĖJO 18 DIENĄ, pirmadienį, esant galimybei į darbą, mokyklą važiuokite dviračiu, o nuo 16.00 val. iki 18.00 val. atvykite prie Šilutės seniūnijos pagrindinio įėjimo (Lietuvininkų g. 17). Čia Šilutės rajono savivaldybės Visuomenės sveikatos biuro darbuotojai kartu su Tauragės apskrities vyriausiojo policijos komisariato Šilutės rajono policijos komisariato pareigūnais žymės dviračius ir kitus vertingus daiktus.

Jeigu negalėsite atvykti į renginį rugsėjo 18 dieną, primename, kad būti fiziškai aktyviais galite ne tik šiomis dienomis, bet ir visomis kitomis dienomis!

KOKIA ŠIOS AKCIJOS NAUDA?

Dviračių ir kitų vertingų daiktų žymėjimas nieko nekainuoja. Pažymėtą dviratį ar kitą vertingą daiktą lengviau atpažinti vagystės atveju.

Dviratis – pažymėtas, todėl bus galima drąsiau palikti dviratį užrakintą prie įstaigos.

Nauda sveikatai – judėjimas stiprina visas organizmo sistemas, veikia jų funkcijas ir gyvybingumą. Žmogui fizinis aktyvumas reikalingas lygiai tiek pat, kiek maistas ir oras.

Tarptautinė diena be automobilio Šilutės mieste – rugsėjo 18 dieną! Visų, atvykusių su dviračiais, lauks staigmenos!

Organizatoriai: BIURO LOGO