Kviečiame susipažinti su Tarptautinio bakalaureato Diplomo programa Tauragės „Versmės“ gimnazijoje

Versmes-gimnazijos-reitingas-auksciausias-rajone imagelargeŠiais mokslo metais Tauragės „Versmės“ gimnazija pradėjo vykdyti Tarptautinio bakalaureato Diplomo programą.
TB Diplomo programa – tai dvejų metų programa, skirta vienuoliktų – dvyliktų klasių mokiniams pasiruošti studijoms universitetuose tiek Lietuvoje, tiek užsienyje.

Mokiniai mokosi šešių dalykų ir laiko visų šių dalykų egzaminus antrųjų mokymosi metų gegužės mėnesį, išklauso Pažinimo teorijos kursą, rašo kursinį darbą bei dalyvauja  veikloje, skatinančioje kūrybiškumą, asmeninį tobulėjimą bei savanorišką pagalbą visuomenei.

Ši programa yra iššūkis visai TB programos bendruomenei: mokytojams, mokiniams ir jų tėveliams. TB mokiniai visus dalykus, išskyrus lietuvių literatūrą, mokosi anglų kalba. Tad tiek mokytojai, tiek mokiniai skiria didelį dėmesį kiekvieno atskiro dalyko specifinio žodyno įsisavinimui, kad geriau ir lengviau būtų galima ne tik perteikti turinį, bet ir jį suvokti.

Darbui pamokose ir savarankiškam darbui po pamokų naudojami ne tik geriausiose Didžiosios Britanijos, JAV bei Australijos leidyklose išleisti naujausi TB programai skirti vadovėliai, sudaryti atsižvelgiant į visų šalių įvairių sričių specialistų sukauptą patirtį bei mokslininkų pastebėjimus ir rekomendacijas, bet ir žinynai bei kita papildoma mokomoji literatūra anglų kalba.

Be to, tai yra nauja ugdymo programa su savais reikalavimais, kuriuos turi puikiai žinoti ne tik mokytojai, bet ir mokiniai bei jų tėveliai. Šios programos išskirtinis bruožas yra tas, kad mokiniai turi daug dirbti savarankiškai, giliai mąstyti ir argumentuotai reikšti savo nuomonę. Bendravimas ir bendradarbiavimas taip pat yra labai svarbūs, o darbas komandoje atliekant komandines užduotis yra įprastas ir savaime suprantamas darbo metodas.

Norėtųsi akcentuoti, kad tėvelių nuoširdi psichologinė bei emocinė parama ir jų dalyvavimas ugdymo procese labai padeda mokiniams pereinamuoju laikotarpiu, kai reikia išmokti ne tik daug dirbti savarankiškai ruošiantis pamokoms ar projektams, bet kiekvieną savaitę rasti laiko veiklai, susijusiai su savo asmeniniu tobulėjimu ir pagalba kitiems.

Kad mokymasis TB programoje teiktų malonumą ir naudą, labai svarbu, kad mokiniai turėtų gerus laiko planavimo ir mokymosi įgūdžius, stiprią motyvaciją siekti užsibrėžtų tikslų ir įveikti galimus sunkumus.

Štai ką mano mūsų mokiniai ir jų tėveliai apie TB Diplomo programą:

„Mokomės į viską pažvelgti plačiau, vertinti, lyginti, daryti išvadas. Turbūt geriausias dalykas yra tai, kad čia mokomės laisvai reikšti savo nuomonę bei ją apginti. Vertinama kiekvieno žmogaus nuomonė, bet dar svarbesni argumentai. Kuo argumentai svaresni, tuo daugiau galimybių, jog gali būti teisus.“ (TB1 mokinė)

„Jaučiu didelę motyvaciją mokytis. Pagaliau jaučiu, jog mokslas man teikia ne tik akademines žinias, bet ir skatina mane kaip asmenybę tobulėti. TB Diplomo programa  mokslą perteikia plačiau. Pastebiu, kad į viską pradėjau žiūrėti plačiau ir giliau.“ (TB1 mokinė)

„Labai džiaugiuosi dukros pastangomis. Per visus dešimt metų dar nebuvau mačiusi jos taip ilgai dirbančios prie namų darbų ar taip besidžiaugiančios gerais rezultatais.“ (TB1 mokinės mama)

Visus dešimtų klasių mokinius ir jų tėvelius besidominčius šia visame pasaulyje pripažinta ugdymo programa maloniai kviečiame atvykti į Tauragės „Versmės“ gimnaziją š.m. vasario  5 d. 17.30 val. adresu J.Tumo – Vaižganto g. 10, Tauragė.
Išsamiau papasakosime apie programos teikiamus privalumus ir atsakysime į visus jums rūpimus klausimus.

Papildoma informacija teikiama paskambinus telefonu (8 446) 61922 arba parašius elektroniniu paštu adresu bakalaureatas@versme.org

Elmyra Jurkšaitienė,
TB Diplomo programos koordinatorė