L. Bočkienės „Sugrįžimai“ Saugų bibliotekoje

Muzikinį renginio foną kūrė jaunas saugiškis saksofonininkas Klaidas Šilinskas.

Saugiškiai ir svečiai rinkosi vietos bibliotekoje susitikti su akvarelės parodos „Sugrįžimai“ autore Laimute Bočkiene. Prigimtine biržiete, jau daug metų gyvenančia uostamiestyje, o Saugų seniūnijoje vasarojančia savo sodyboje.

Parodos autorė nėra profesionali dailininkė, ji kartais apsilanko Prano Domšaičio galerijoje, kur pasisemia žinių apie piešimą ir akvarelės liejimą. Laimutės kūrybos motyvai – urbanistiniai peizažai, sodybų ir gamtos objektai. Jos kuriamas savitas meninis pasaulėvaizdis kupinas jausmų ekspresijos ir šviesos, darbams būdingi pasteliniai spalvų deriniai, subtiliai valdomi akvarelei būdingi nutekėjimai ir susiliejimai.

Visi parodoje eksponuojami paveikslai, atsiskleidžia savo gilumu, emocingumu, atsidavimu estetikai, detalėms ir kantrybe. Autorė prisipažino – jai paroda-susitikimas, pilnas baimių, nerimo. Daug lengviau ramiai piešti, negu stovėti prieš kelias dešimtis smalsių akių ir pasakoti apie save ir kūrybos impulsus. Per keletą metų, kai pradėjo intensyviai piešti, didelę laiko dalį skyrusi kūrybai, patyrė visko: bandymų, ieškojimų, pokalbių, plenerų, menininkams gerai pažįstamų net nusivylimų savimi. Tačiau būtent akvarelė suteikia Laimutei gyvenimo pilnatvę, savęs ir supančios aplinkos bei žmonių pažinimą bei supratimą. Ji džiaugiasi, kad surado ne tik puikų laiko praleidimo būdą, įprasminantį kasdienybę, bet ir bendraminčių, išsiplėtė bičiulių ratas.

Idėja surengti parodą kilo Saugų bibliotekininkėms Reginai Juškienei ir Rasai Strumylienei, kurios su dailininke bendradarbiauja jau ne vienerius metus. Tai jau trečioji L. Bočkienės paroda Saugų bibliotekoje.

Pasibaigus oficialiai daliai, parodos dalyviai neskubėjo skirstyti, bendravo su autore prie arbatos puodelio, ragavo jos keptą pyragą.

Spaudos ir reklamos gamyba –  spaustuvė Skaitmena.lt