Labdaringas kalėdinis bėgimas atnešė džiaugsmą skurstančioms šeimoms

kaledinis begimas komskis sveikina seitkalijevaGruodžio 19 d. Šilutėje pirmą kartą surengtas labdaringas sporto renginys „Pasitikime Kalėdas bėgdami“, kvietęs geros valios gyventojus dalyvauti bėgimo varžybose ir aukoti pinigų, už kuriuos bus paremtos nepasiturinčios šeimos.

Pasak bėgimo organizatoriaus šilutiškio verslininko Aurimo Zarembos, labdaringo renginio metu iš dalyvių mokesčio ir rėmėjų buvo surinkta apie 1,5 tūkst. eurų. Už šias lėšas kelioms šeimoms, kurias išrinko seniūnijos socialiniai darbuotojai, bus nupirkta būtiniausių buities daiktų: baldų, įrankių, maisto produktų.

Idėja kilo iš skaudžios patirties

Renginio organizatorius šilutiškis verslininkas A.Zaremba „Šilutės naujienoms“ sakė, jog mintis surengti tokį bėgimą kilo dar pernai Klaipėdoje. Tąkart uostamiestyje vykusiame labdaros bėgime surinkta apie 3000 Lt, dalis jų paaukota vaikų globos namams „Rytas“, kita dalis – Šilutėje gyvenančioms nepasiturinčioms šeimoms. Už suaukotus pinigus buvo nupirkta būtiniausių baldų, buities reikmenų, maisto.

A.Zaremba sakė, jog pats gerai žino, ką reiškia sutikti Kalėdas prie skurdaus stalo. „Mano paties vaikystė buvo ganėtinai kaledinis begimas silute mokytoja leikuviene su vaikaisvargana. Tėvai sunkiai vertėsi, todėl pats atsimenu, kad ant Kalėdų stalo būdavo tik simbolinių valgių. O apie kalėdines dovanas mes, vaikai, tik pasvajodavome“, – sakė pašnekovas.

Dabar, kai gyvenimas, sukurtas savomis rankomis, duoda galimybes, verslininkui norisi atnešti bent dalelę džiaugsmo į sunkiai besiverčiančių šeimų namus. Anot jo, kaip bebūtų, vaikai juk nėra kalti.

Dalyviai apdovanoti už gerumą

Labdaringas bėgimas praėjusį šeštadienį startavo senojo Turgaus aikštėje. Kiek daugiau nei 100 dalyvių, susirinkusių ne tik iš Šilutės, bet ir Klaipėdos bei Tauragės, pasipuošę kalėdinėmis kepuraitėmis, pirštinėmis, Kalėdų Senelio barzdelėmis ar kitokiu šventiniu akcentu, nepaisydami darganos ir lietaus, bėgo pylimu palei Šyšą ir įveikė 10 km distanciją su kliūtimis.

Šventė „Pasitikime Kalėdas bėgdami“ užbaigta taip pat senojo Turgaus aikštėje, kur visų laukė Kalėdų Senelis. Renginyje svečiavosi Seimo vicepirmininkas Kęstas Komskis. Jis specialiai įsteigtu savo prizu, kurio vertė 100 Eur, apdovanojo pirmąjį kliūčių ruožą įveikusį bėgiką. Juo tapo vilkytiškis Ruslanas Seitkalijevas, daugeliui žinomas ne vieno ultramaratono nugalėtojas, ilgų distancijų bėgikas, pasaulinių bėgimo čempionatų prizininkas.

kaledinis begimas silute bega1Labdaringo renginio organizatorių įsteigtomis taurėmis, diplomais ir medaliais apdovanoti ir kiti bėgimo dalyviai. Tarp jų – viena gausiausių kalėdinio bėgimo komandų – aktyviai laisvalaikį leidžiančių tauragiškių bendruomenė „Aktyvi Tauragė“ su vadovu Sauliumi Bagdonu, taip pat ir lengvosios atletikos trenerės Linos Leikuvienės suburti jaunieji šilutiškiai.

Specialiuoju prizu apdovanotas ir jauniausias labdaringos šventės dalyvis Rokas Šiaudvytis, o taip pat originaliausios aprangos savininkas, vos 6-erių šilutiškis Edvardas Lukošius.

Labdaringą bėgimą vainikavo šilutiškių koncertas, kurio metu pasirodė šokių kolektyvas „Salūnas“ (vad. Reminta Stoškuvienė), konkurso „Pamario talentai“ dalyviai: estradinės muzikos grupė „Garsas“, dainininkės Greta Konaverskytė, Gintarė Muraulaitė. Specialiai renginio dalyviams ir svečiams išvirta koše ir sriuba vaišino AB „Šilutės baldai“ komanda.

Netrukus visas rėmėjų ir jų paaukotų lėšų sąrašas paskelbtas socialiniame „Facebook“, paskyroje „Everything about sport and nutrition“. Jame taip pat bus filmuota ir fotografuota labdaringos šventės „Pasitikime Kalėdas bėgdami“ medžiaga.

 

 

Daugiau nuotraukų „Šilutės naujienų“ Facebook albume.