Laida „Stop juosta“ modernizmo ieškos Šilutėje

Birželio 16 dieną LRT PLIUS laida „Stop juosta“ tęsia modernizmo paieškas Šilutėje ir kviečia visus miesto gyventojus prisidėti prie laidos kūrimo proceso.

„Stop juosta“ pasakoja apie tarpukario progreso sprogimą ir modernizmo fenomeną visoje Lietuvoje. Laidos maršrutų herojai – kraštotyrininkai, architektūros istorikai, istorikai ir amžininkai. „Stop juosta“ pasakoja apie modernizmo ženklus, iškilias asmenybes ir šių dienų miesto žmones su savo istorijomis ir muzikinėmis emocijomis. „Stop juosta“ – architektūrinis-istorinis TV projektas, Lietuvos radijo ir televizijos komisijos konkurse „Pragiedruliai“ 2016 ir 2018 metais pripažintas kaip geriausia dokumentikos laida.

Šilutėje laidos komanda aplankys: Evangelikų-liuteronų bažnyčią, J.G. Herderio bei Vydūno gimnazijas, Žemės ūkio mokyklą ir namus Vilų gatvėje. Po maršrutą lydės: iš Kauno atvykusi architektūros istorikė Jolita Kančienė ir šilutiškiai: architektas Egidijus Vidrinskas, istorikė Roza Šikšnienė, muziejaus direktorė Indrė Skablauskaitė bei Meno mokyklos moksleivis Matas Ragelis. Taip pat „Stop juosta“ Šilutėje ieškos Lietuvninkų gatvės, šišioniškių tarmės, Hugo Šojaus ir tarpukario modernizmo.

„Stop juosta“ kviečia Šilutės gyventojus prisijungti prie kuriamo pasakojimo apie savo miestą. Prisidėti galima siunčiant savo asmenines-archyvines fotografijas iš tarpukario ir sovietmečio periodų, kuriomis pasidalinti galite laidos „Facebook“ paskyroje: https://www.facebook.com/stopjuosta/photos/a.1656187851358882/2502958893348436/?type=3&;theater bei paštu: stopjuosta@gmail.com.

Įdomiausios nuotraukos ir pasakojimai atsidurs naujojo sezono laidoje bei LRT portale. Visas šio maršruto naujienas sekite laidos „Stop juosta“:
Facebooke: https://www.facebook.com/stopjuosta/
Instagrame: https://www.instagram.com/stop.juosta/