Laikas krituolius obuolius paversti pinigais!

OBUOLIAI KRITObuolių supirkimu užsiimančios UAB „Dovega“ direktorė Virginija Budrikienė sako, kad jau pavyko supirkti pirmąjį vilkiką sodų derliaus – 24 tonas nerūšiuotų obuolių. Krituoliai obuoliai supirkti iš pavienių sodiečių po 0,20 Lt už kilogramą.

Žmonės patys obuolius suvežė į supirktuvę Šilo g. 5, Šilutėje.

V.Budrikienė džiaugiasi, kad šiemet visi supirkti obuoliai bus naudojami ne vyno gamybai, o Lietuvos ir užsienio gamykloms, kurios gamina obuolių sulčių koncentratus, marmeladus.

„Dovega“ jau 10 metų organizuoja obuolių supirkimą ir pirmiausia stengiasi supirkti Šilutės krašte užaugintus obuolius. Nors mūsų rajone didelių sodų nebeliko, tačiau kiekvienoje sodyboje yra išlikę po keletą obelų, kurios duoda gausų nerūšinių obuolių derlių.

Buvo metų, kai bendrovė supirko net 2000 tonų obuolių. Ir šiemet tikimasi, kad derlius bus gausus ir pavyks supirkti ne mažiau obuolių. Juolab, kad „Dovegai“ pavyko su perdirbėjais sudaryti palankias sutartis, tad sodininkams galima mokėti nemažą kainą. Anksčiau yra buvę, kad už nerūšinius obuolius mokėdavo tik po 0,08 – 0,12 Lt už kilogramą.

Po keletą maišų obuolių į supirktuvę atvežantys žmonės pasakoja, kad taip per kelias dienas visai nemažai užsidirba – ir 200, ir 300 litų. Žmonės dėkingi supirkėjams, nes kitaip krituolius tektų sukompostuoti kaip ir kitas sodo atliekas. Obuolių pardavėjai už gautus pinigus gali parengti savo vaikus mokyklai, dalį pajamų skiria sodams tvarkyti.

Direktorė V.Budrikienė prašo surinktų obuolių maišuose nelaikyti ilgiau nei dieną ar dvi. Nors paprastai obuoliai superkami iki lapkričio 1-osios, sodininkams siūloma nedelsti ir savo derlių tvarkyti greičiau. Šiemet obuolių derlius geras visoje Lietuvoje ir kaimyninėse šalyse, todėl gali būti, kad sulčių koncentratų gamintojai, užsipildę saugyklas, supirkimą nutrauks.

Kad rajono žmonėms būtų patogiau, „Dovega“ ketina obuolių supirkimą organizuoti ir seniūnijų centruose bei didesnėse gyvenvietėse. Todėl susidomėjusieji gali stebėti skelbimus „Šilutės naujienų“ laikraštyje ar skelbimų lentose.