Laikas parodė – gyventojai renkasi poilsį, o ne šluotą

 

silutes bustas2Jau pusantrų metų daugiabučių namų kiemų teritorijas prižiūrinti bendrovė „Šilutės būstas“ išvadavo gyventojus nuo tvarkymosi rūpesčių, o vietiniai pastebi, kad aplinka kiemuose tapo ženkliai švaresnė ir tvarkingesnė.

Nuo 2018 metų rugpjūčio 1 dienos šilutiškiai gali rinktis – patys prižiūri aplinką šalia daugiabučių arba šį darbą patiki profesionalams. Praėjus pusantrų metų aiškėja, kad didžioji dauguma gyventojų pasirinko poilsį, o ne šluotą. Panašu, kad toks sprendimas pasiteisino – kiemuose tapo švariau, o gyventojai po darbų daugiau laiko gali skirti poilsiui.

Šiuo metu „Šilutės būsto“ samdomi aplinkos tvarkymo specialistai mieste prižiūri 124 daugiabučių namų kiemus. Dar 19 namų kiemų švara vasaros metu rūpinamasi Šilutės rajone. Gyventojai jau įprato matyti, kaip jų kiemuose žiemos metu zuja motorinės šluotos, o vasaromis žolė šienaujama motorinėmis žoliapjovėmis ir kita modernia įranga.

Laisvės alėjoje gyvenanti Elena Radionova negailėjo gerų žodžių aplinkos tvarkytojams ir tvirtino, jog dabar jos kieme karaliauja švara ir tvarka. silutes bustas1

„Priekaištų neturiu! Valytoja labai gerai laiptinę valo, kiemsargiai reguliariai smėlį barsto. Ką paprašom, tą ir padaro. Jei reikia, ir sniegą nukasa“, – neslėpė šilutiškė.

Jai pritarė ir Melioratorių alėjoje gyvenanti Stanislava Pocienė, kuri pridūrė, jog „Šilutės būstas“ visada įsiklauso į gyventojų pageidavimus ir padeda spręsti iškilusias problemas.

„Tikrai jokių pretenzijų įmonei neturiu, jos darbininkai ir kiemus valo, ir šaligatvius pabarsto. Jei kažkokių prašymų turim, visada drąsiai kreipiamės tiesiai į „Šilutės būstą“, – sakė S. Pocienė.

„Šilutės būsto“ direktorius Marius Stankus teigė, kad pusantrų metų galiojanti nauja tvarka pasiteisino, o teritorijas prižiūrintys specialistai darbus atlieka kokybiškai. Jo teigimu, šiuo metu Šilutėje daugiabučių namų kiemų priežiūra rūpinasi 9 žmonių komanda. Jie užtikrina kasdienę tvarką: surenka šiukšles, ištuština prisipildžiusias šiukšliadėžes prie namų laiptinių, valo sniegą nuo šaligatvių ir laiptinių įėjimų, barsto juos smėliu arba kitomis ledą ir sniegą tirpdančiomis priemonėmis.

„Mūsų tikslas – kad kiemai aplink daugiabučius namus būtų švarūs bei tvarkingi tiek žiemą, tiek vasarą, tiek ir kitais metų laikais. Dėl to tvarkdarių darbą nuolat stebime ir kontroliuojame. Tą patį raginame daryti ir gyventojus. Savo pastabas ar pageidavimus jie visada gali išsakyti paskambinę į Klientų aptarnavimo centrą arba per mobiliąją programėlę eBūstas“, – teigė M. Stankus.