Laikas teikti prašymus, kad vaikai gautų nemokamą maitinimą

Nuo liepos 1-osios seniūnijose bei Socialinės paramos skyriuje  jau priimami nauji prašymai dėl nemokamo mokinių maitinimo ugdymo įstaigose, paramos mokinio reikmenims įsigyti bei nemokamo mokinių maitinimo mokyklų organizuojamose vasaros poilsio stovyklose, skyrimo naujiesiems mokslo metams. Priešmokyklinio ugdymo mokiniams ir pradinių klasių mokiniams  vienai dienai pietums skiriama 2,25 Eur, 5-12 klasių mokiniams – 2,45 eurai.

Pernai skirta 643 000 eurų

Socialinės apsaugos ir darbo ministerija (SADM) primena, kad mokiniai turi teisę į 98 eurų dydžio paramą mokinio reikmenims įsigyti ir nemokamą maitinimą – pietus ugdymo įstaigoje ir maitinimą mokyklų vasaros stovyklose.

Šilutės savivaldybės socialinės paramos skyriuje sužinojome, kad pernai rajono ugdymo įstaigose nemokamus pietus gavo apie 2500 mokinių. Iš jų apie 1200 mokinių šeimų pajamos nebuvo vertinamos. Tam buvo panaudota apie 643 000 eurų. Per šių metų pirmąjį pusmetį nemokamiems pietums jau išleista apie 435 000 eurų.

Vyriausioji specialistė Justina Šileikienė informavo, kad nuo sausio padidėjus valstybės remiamų pajamų dydžiui, mokiniai turi teisę į paramą mokinio reikmenims įsigyti, nemokamą maitinimą ugdymo įstaigose, ir mokyklų organizuojamose vasaros poilsio stovyklose, jei vidutinės pajamos vienam šeimos nariui per mėnesį neviršija 235,50 eurų.

Yra ir išimčių

Atskirais atvejais mokiniai taip pat turi teisę į nemokamus pietus, paramą mokinio reikmenims įsigyti, ir nemokamą maitinimą mokyklų organizuojamose vasaros poilsio stovyklose, jeigu vidutinės pajamos vienam asmeniui per mėnesį yra didesnės nei 235,50, bet neviršija 314,00 eurų. Tokie atvejai gali būti liga, nelaimingas atsitikimas, netekus maitintojo, kai motina ar tėvas vieni augina vaiką (vaikus), kai šeima augina 3 ir daugiau vaikų ar bent vienas šeimos narys yra neįgalus.

Šilutės r. savivaldybės nustatyta tvarka išimties atvejais, nemokamas maitinimas ir parama mokinio reikmenims įsigyti gali būti skiriama, kai pajamos vienam šeimos nariui per mėnesį vidutiniškai neviršija 392,50 eurų.

Pasak J. Šileikienės, naujais mokslo metais parama mokinio reikmenims įsigyti kiekvienam mokiniui bus 98 Eur (praėjusiais mokslo metais buvo 92 Eur). Dėl paramos mokinio reikmenims įsigyti prašymus turi pateikti visų mokinių tėvai, įskaitant ir priešmokyklinukų, pirmokų ir antrokų tėvus.

2022 m. paramą mokinio reikmenims įsigyti gavo apie 1050 mūsų rajono mokinių, tam prireikė 96 000 eurų. Kiek mokinių 2023 metai gaus paramą mokinio reikmenims įsigyti ir kiek tam bus panaudota lėšų, šiuo metu dar nežinoma.

Remiamų šeimų daugėja

SADM praneša, kad visoje šalyje nuo rugsėjo 1 d. socialinę paramą mokiniams šalies mokyklose gaus apie 129 tūkst. mokinių. Šių metų pirmąjį pusmetį nemokamus pietus mokyklose gavo apie 125,2 tūkst. mokinių, iš kurių 90 tūkst. – nevertinant šeimos pajamų. Iš jų, 5069 ukrainiečių vaikai.

2023 m. socialinei paramai mokiniams skirta 51,5 mln. eurų, iš kurių nemokamam maitinimui – 44,7 mln. eurų, paramai mokinio reikmenims įsigyti – 4,9 mln. eurų, administravimui – 1,9 mln. eurų.