Laimėję konkursą vainutiškiai vyko į ekskursiją

Laimėję konkursą Vainuto vidurinės mokyklos moksleiviai aplankė Vydmantų nuotekų valyklą. / Organizatorių nuotr.Moksleivių konkursą laimėjusių mokyklų moksleiviai lankėsi ES paramą aplinkosauginiams projektams gavusiuose objektuose. 5 – 10 klasių moksleiviai pildė internete paskelbtą anketą ir atsakė į anketos klausimus aplinkosaugos, ekologijos, aplinkos tausojimo, ekologiško gyvenimo būdo srityse.

Šiame Lietuvos Respublikos aplinkos ministerijos Aplinkos projektų valdymo agentūros organizuotame konkurse buvo išrinktos šešios mokyklos iš visos Lietuvos, kurioms atiteko ekskursijos į ES paramos lėšomis atnaujintus objektus.

Geriausiai konkurse pasirodė ir ekskursijas laimėjo Tauragės rajono Žygaičių gimnazija, Vilniaus rajono Paberžės „Verdenės“ vidurinė mokykla, Šiaulių rajono Kuršėnų „Daugėlių“ pagrindinė mokykla, Kelmės „Aukuro“ vidurinė mokykla, Vilniaus „Žemynos“ gimnazija ir Šilutės rajono Vainuto vidurinė mokykla.

Konkurse dalyvavo net 282 mokyklų mokiniai, kurie užpildė apie 9000 anketų.

Tauragės rajono Žygaičių gimnazijos, Šiaulių rajono Kuršėnų „Daugėlių“ pagrindinės mokyklos, Kelmės „Aukuro“ vidurinės mokyklos ir Šilutės rajono Vainuto vidurinės mokyklos  moksleiviai aplankė Vydmantų nuotekų valyklą, kur iš Europos Sąjungos lėšų UAB „Kretingos vandenys“ įgyvendina projektą „Vandens tiekimo ir nuotekų tvarkymo infrastruktūros renovavimas ir plėtra Kretingos rajone“.

Projekto vertė viršija 26 mln. litų. 82 proc. projekto finansuoja Europos Sąjungos Sanglaudos fondas. Iš šių lėšų rekonstruoti Salantų ir Vydmantų nuotekų valymo įrenginiai, pastatyti nauji vandens gerinimo įrenginiai, pakloti nauji vandentiekio ir nuotekų tinklai Salantuose ir Vydmantuose.

Įmonės darbuotojai moksleiviams pademonstravo, kokie sudėtingi procesai vyksta valant vandenį, kad jis taptų vėl švarus. Taip pat moksleiviai apžiūrėjo dumblo valymo įrenginius ir susipažino su įmonėje naudojamomis technologijomis, kurių pagalba gaunamas šalutinis vandens valymo produktas – sausas dumblas.

Vilniaus rajono Paberžės „Verdenės“ vidurinės mokyklos moksleiviai lankėsi UAB „Druskininkų vandenys“ Druskininkų miesto nuotekų valykloje. Vilniaus Žemynos gimnazijos moksleiviai aplankė Alytaus regiono komunalinių atliekų Takniškių sąvartyną, kuris buvo įkurtas gavus paramą iš ES struktūrinių fondų.

Moksleiviai sužinojo, kokie kiekiai atliekų pakliūva per dieną į sąvartyną. Ne vieną moksleivį tai privertė susimąstyti, nes sužinojo, jog šiukšlių tvarkymas brangiai kainuoja. Šiukšlindami ir nerūšiuodami atliekų brangiai sumokame, vietoj to, kad perdirbtos atliekos neterštų aplinkos ir duotų naudą dar kartą.