Laisvalaikis Wake parke – nepamirštamai vasarai

Kasmet vasara įgauna vis kitų spalvų. Juk norisi ne šiaip pailsėti, o praleisti laiką kuo turiningiau ir net atsigriebti už visus metus: aplankyti populiariausias vietas ir išbandyti geriausias vandens pramogas. Wake parkai – tai vieta, pritraukianti vis daugiau smalsuolių. Čia laukia ne tik išskirtinės pramogos, bet ir ekstremalus vandens sportas.

Kodėl čiuožimas vandenlente taip pamėgtas?      

Prieš kelis dešimtmečius, vos nurimus bangavimui, banglentininkams tekdavo iš jūros sugrįžti į krantą ir laukti stipresnių bangų. Kol kartą vienam entuziastui šovė mintis sukurti alternatyvą, kuria užsiimtų net ir vėjui nurimus. Taip atsirado čiuožimas vandenlente ir vandens slidėmis. Tai vandens sporto šakos, sujungiančios snieglenčių, slidinėjimo ir banglenčių elementus.

Čiuožimas vandens slidėmis ar vandenlente praktikuojamas traukiant motorine valtimi. Sportininkas laikosi vandens transporto traukiamo lyno ir atlieka triukus ant dirbtinai sukeltų bangų.

Ką žinoti pradedantiesiems?

Užsiimti nauja sporto šaka gali būti nemenkas iššūkis, tačiau vandens sportas rezultatais apdovanoja itin greitai. Dviejų valandų trukmės treniruotės naujiems sportininkams skirtos susipažinti su vandens įranga bei išbandyti savo jėgas vandenyje. Po išsamaus instruktažo ir pradedančiųjų mokymų, jau pirmosios pamokos metu stosite ant vandenlentės ar vandens slidžių.

Pirmą kartą bandantiems atsistoti ant vandenlentės, svarbu tinkamai paskirstyti kūno svorį. Maždaug 60% svorio balansuoti ant priekinės kojos. Pasirengusiems įsitverti lyno ir čiuožti paskui vandens katerį, būtina įsidėmėti: laikantis už trumpesnės virvės, lengviau suvaldyti vandens priemonę.

Kas laukia Wake parke?

Wake parkai įsikūrę gamtos apdovanotose vietovėse šalia natūralių vandens telkinių – Vilniuje, Kaune ir Anykščiuose. Pramogų kompleksai subalansuoti tiek ekstremalių pojūčių, tiek poilsiautojams. Išsinuomavę vandens ar sausumos dviračius, pasiplaukioję irklentėmis ir užsukę į laisvalaikio zoną, kiekvienas atras šį tą, kas suteiks daug įspūdžių.

Wake parkai retkarčiais primena pajūrio kurortą: aktyvūs poilsiautojai pakaitomis rungiasi tinklinio aikštelėje, kiti – valdo bangas, o vaikai neišlipa iš batutų ar vandens čiuožyklų. Lankytojai čia taip pat turi gali pasimėgauti atpalaiduojančiomis pramogomis – tradicine garo pirtimi ir kubilu.

Parkai sezoną pradeda gegužės mėnesį ir džiugina pramogomis iki rugsėjo vidurio. Dėl itin didelio susidomėjimo vandens pramogomis, verta pasirūpinti dovanų kuponais kuo anksčiau. Čekiai internetu kainuoja daug pigiau, o dar neprasidėjus sezonui – pasiūlymams taikoma akcija ir itin žema kaina.

Laisvalaikis Wake parke yra gera dovana kiekvienam, norinčiam suderinti poilsį pajūryje ir aktyvias pramogas su atpalaiduojančiomis procedūromis.