Laisvos vadovų ir Savivaldybės gydytojo kėdės vis dar laukia konkursų

ligonineVos prieš porą savaičių be vadovo likus Šilutės ligoninei, vienas labiausiai šilutiškiams rūpimų klausimų yra, kas gi bus kitas ligoninės vyriausiasis gydytojas? 

Savivaldybės personalo ir teisės skyriaus vedėjas Arvydas Bielskis informavo, kad šiuo metu skelbiama ir daugiau konkursų valstybės tarnautojo vietoms užimti.

Meras neabejoja: kandidatų netrūks

„Lietuvos sveikata“ skelbia, kad naują ligoninės vadovą reikės rinkti ir Šilutės rajono savivaldybės merui Vytautui Laurinaičiui, nes vyr. gydytojui Dariui Steponkui tapus Respublikinės Klaipėdos ligoninės vadovo konkurso laimėtoju, rajone atsilaisvino svarbus postas.

„Tiesa, kilo šaršalas, jog komisijai pirmininkavusi laikinoji kanclerė Odeta Vitkūnienė galėjo supainioti viešuosius ir privačius interesus neinformuodama, jog Šilutės ligoninėje liftininke dirba jos mama. Nepaisant to, D. Steponkus paskirtas pajūrio ligoninės direktoriumi“, – mūsų rajone jau nuskambėjusias šio konkurso peripetijas primena „Lietuvos sveikata“.
„Kadangi tai – šviežia žinia, dar nesame nusprendę, kada skelbsime konkursą. Mūsų specialistai iš Teisės skyriaus dabar atostogauja. Kai grįš, tuomet pagal numatytą tvarką ir paskelbsime“, – sakė V. Laurinaitis, pridurdamas, kad greičiausiai šis reikalas be rudens nebus išspręstas.

Meras tikino ramiai sutikęs žinią, jog Šilutės ligoninė lieka be vyr. gydytojo, nes rotacija kartais nėra blogai. „Tai – kiekvieno vadovo laisvas apsisprendimas. Jis minėjo, kad eis į konkursą. Dar pajuokavome, negi nusibodo rajono vadovas ar darbo vieta. Bet jei žmogus nori išbandyti jėgas, galimybes didesnėje ligoninėje, nėra blogai. Išeina ir daugiau vadovų, ir specialistų, ką padarysi, jei žmogus taip pasirinko“, – sakė meras.

V. Laurinaitis teigė neabejojantis, kad kandidatų į ligoninės vadovus netrūks, nes Šilutės ligoninė nemaža, pacientų daug, be to, ir rajonas patrauklus, beveik poilsinis.

Skelbti konkursus neskubama

Savivaldybės personalo ir teisės skyriaus vedėjas Arvydas Bielskis sako, kad dokumentai dėl skelbtino konkurso į Šilutės ligoninės vadovo vietą turėjo būti parengti šią savaitę. Tada jie perduodami Valstybės tarnybos departamentui, o jau šis savo ruožtu skelbs konkursą. Bet kada tai bus, A. Bielskis prognozuoti nesiima.

Pasak vedėjo, konkursas iki šiol dar nepaskelbtas ir Savivaldybės gydytojo pareigoms, nors jas ėjusi Kristina Surplė šį darbą paliko dar ankstyvą pavasarį ir jau keli mėnesiai vadovauja Visuomenės sveikatos biurui. Savivaldybė reikiamus dokumentus Valstybės tarnybos departamentui taip pat perdavė, tačiau kada šis skelbs konkursą, atsakymo iki šiol negauta.

Jau bene antras mėnuo laisva ir Saugų seniūno kėdė, mat ankstesnioji seniūnė Dalia Rudienė perėjo dirbti į Savivaldybės administraciją. Reikalingi dokumentai Valstybės tarnybos departamentui taip pat jau išsiųsti, tačiau pranešimo, kad konkursas būtų paskelbtas, Savivaldybė irgi dar negavo.