Laivuose – problemos dėl keleivių saugumo

laivu keleiviu nelaimesNei bangos supo, nei variklis geso, bet viena iš Minijos prieplaukos laivu kelionei į Nidą išsiruošusi šeima pirmadienio rytą vis tiek patyrė didelį stresą.

Tėvas ir motina, atvykę su dviem mažamečiais vaikais į prieplauką, nesužiūrėjo šešerių metų savo dukters, ir ji per atidarytą liuką įvirto į laivo triumą.

Mergaitei buvo sukrėstos smegenys, ji nuvežta į Šilutės ligoninę. Suteikus medicinos pagalbą, mažametė išleista gydytis ambulatoriškai.

Pasak vandens turizmo paslaugas teikiančios įmonės savininko Stasio Petrošiaus, nelaimė Minijoje nebūtų atsitikusi, jei keleiviai būtų laikęsi saugaus elgesio ant vandens taisyklių.

Mergaitė įkrito į triumą

„Iki laivo išvykimo dar buvo likę keliolika minučių, mechanikas jį prieplaukoje ruošė reisui, todėl liukas į triumą, kur jis dirbo variklio skyriuje, buvo atviras. Niekas nesitikėjo, jog į denį keleiviai su vaikais nuo krantinės ims rinktis anksčiau, nei nurodyta išvykimo grafike“, – žurnalistei pasakojo S.Petrošius.

Pasak jo, mažametė, užlipusi su tėvais į denį, pasileido tekina ir netyčia pataikė į atvirą liuką.

Nelaimė, tikriausiai, nebūtų ištikusi, jei laivavedys, nutiesęs nuo krantinės trapą, iki laivo išvykimo būtų užtvėręs grandine borto vartus į denį.

Per audrą užgeso variklis

Per šį mėnesį tai jau antra šios įmonės laivavedžių klaida, kainavusi keleiviams daug streso.

Maždaug prieš savaitę Kuršių mariose siautusio škvalo metu grupė keleivių buvo daužomi bangų ir mėtomi nuo vieno borto prie kito, kai užgeso nedidelio, iš Nidos į Mingę išplaukusio laivo variklis.

Laivavedys išplaukė į marias, jau užgulus priekrantę audros debesims, o prasidėjus škvalui, nesugebėjo grįžti atgal į Nidos uostą.

Iki jo buvo vos kilometras kelio, bet užgeso variklis, ir plukdomiems žmonėms teko patirti išgąstį, jie buvo užsupti, blogavo, o gelbėjimo priemonių laive stigo.

„Tas laivas yra nenuskandinamas, gylis nelaimės vietoje siekė vos metrą, pagalbą mūsiškiui netrukus suteikė laivu „Sambis“ priplaukęs kolega iš Rusnės, tad gyvybei pavojaus niekam nekilo. Beje, tuo laivu plaukė mano giminaičiai…“, – taip situaciją komentavo S.Petrošius.

Jurbarko kateris užsidegė

Rusnės laivo „Sambis“, per škvalą gelbėjusio Minijos vandens turistus, kapitonas Algis Dirsė neseniai gelbėjo ir greitaeigiu kateriu iš Jurbarko į Nidą plaukusių 40 žmonių.

Įskriejusiame per Atmatos žiotis į Kuršių marias kateryje kilo gaisras, laivas netrukus paskendo dūmuose, o gelbėjimo priemonių laivo keleiviams stigo.

A.Dirsė, plaukęs pro šalį, priartėjo ir į savo laivo denį priėmė visus suodinus ir išsigandusius pramogautojus, kurių saugumo ant vandens neužtikrino paslaugos teikėjas.