Lankydama didžiąsias įmones, merė ieško bendradarbiavimo taškų

UREDIJOJERajono merė Daiva Žebelienė, apsilankiusi Šilutės miškų urėdijoje, sakė seniai pastebėjusi šios įmonės pavyzdingą aplinką, tačiau niekad neturėjusi progos susipažinti su jos vadovu. Pasivaikščiojusi po urėdijos patalpas, gyrė urėdą Steponą Bairašauską už puikiai tvarkomą ūkį ir stabilią 160 nuolatinių darbuotojų turinčios įmonės veiklą.

Rajono merę lydintis jos pavaduotojas Algirdas Balčytis sakė jau trečią dešimtmetį turintis reikalų su Šilutės miškų urėdija ir šios įmonės veiklą galintis apibūdinti tik gerais žodžiais.

Urėdija dirba ūkiškai

Urėdas S.Bairašauskas pasakojo, kad urėdija rajone turi 12 girininkijų ir medienos ruošos padalinį Saugose. Įmonės metinė produkcijos apyvarta – apie 16 mln. litų. Veiklą S.Bairašauskas pavadino stabilia, nes urėdija dirba tiksliai pagal valstybės leistiną reglamentą. Veiklos stabilumą užtikrina ir tai, kad stengiamasi tvarkytis ūkiškai: nesivaikoma prabangos, kiekvienas pirkinys apsvarstytas, o pelningais metais sukauptas rezervas praverčia sunkmečiu. Kolektyvas krizę išgyvena nesunkiai, kolektyvo branduolys išsaugotas.

S.Bairašauskas sakė galintis patvirtinti, kad Europoje prasidėjo antroji krizės banga. Tos įmonės, kurios didžiausiais kiekiais pirkdavo tarinę medieną padėklams gaminti ir juos gabendavo į Vokietiją, dabar apyvartą sumažino kelis kartus. Be to, bemaž trečdaliu sumažėjo malkų medienos kaina. Paklausi išliko statybinė mediena – eglės ir pušys.

Nors šių metų pradžioje urėdijos pajamos buvo trečdaliu mažesnės nei įprastai, S.Bairašauskas nenusimena: dar ne metų pabaiga ir rezultatais negalima skųstis.

Merė D.Žebelienė padėkojo S.Bairašauskui už jo vadovaujamos įmonės nuolatinę paramą iš Savivaldybės biudžeto išlaikomoms ikimokyklinėms įstaigoms. Urėdija niekada nepagaili medienos sūpuoklėms, suoliukams, gėlynų ir interjero puošmenoms. Ypač daug urėdijos paramos yra sulaukęs vaikų darželis „Pušelė“.

D.Žebelienė sakė jau girdėjusi Žuvienės čempionato organizatoriaus Marijaus Budraičio gerus žodžius apie urėdijos kasmetinę auką – puspriekabę malkų žuvienių laužams. S.Bairašauskas pažadėjo, kad ir šiemet, rugsėjo 8-ąją, pasirūpins, jog šventėje, kur miestelėnai ir svečiai nemokamai vaišinami žuviene, netrūktų malkų. Juolab kad tai, pasak S.Bairašausko, ne tik urėdijos parama šventės organizatoriams, bet ir puiki įmonės reklama.

Domisi ir kitų įmonių veikla

Iki vasaros pabaigos, kol rajono politikai atostogaus, merė D.Žebelienė tikisi aplankyti daugelį rajono didžiųjų įmonių. Jau apžiūrėjo ir bendravo su bendrovių „Germanika“, „Šilutės polderiai“, „Šilutės durpės“, „Biofuture“, „Stamela“ vadovais.
Jie informuoja apie veiklos rezultatus, apie sukurtas darbo vietas. Rajono vadovė aiškinasi, kokiais savivaldybės Tarybos sprendimais galėtų būti gerinama verslo aplinka rajone, kaip įmonės gali prisidėti prie įvairių vietovių puoselėjimo, problemų sprendimo.