Lapkričio niuansai: audros ir šilumos perteklius

vejas tilzes gatveje virto medis 1pSekmadienį Vakarų Lietuvoje įsisiautėjęs smarkus vėjas pavakariop labiausiai stiprėjo ir Šilutėje jo greitis vienu metu pasiekė net 27 m/s. Vėjas nuplėšė nuo medžių paskutinius lapus, o iš paskos virto ir supuvę medžiai.

Medis paralyžiavo eismą

Apie 16 val. Šilutės priešgaisrinė gelbėjimo tarnyba gavo pranešimą, jog Šilutėje, H.Šojaus gatvėje stovinčio daugiabučio automobilių stovėjimo aikštelėje, ant mašinos užvirto eglė. Atvykus ugniagesiams, po medžiu automobilio nebebuvo.

Jaunuoliai, stoviniavę netoliese, parodėautomobilį – neva ant jo buvo užvirtusi eglė. Automobilis buvo aplankstytas, bet aplankstymai galėjo būti padaryti ir anksčiau.

Vėliau pasirodęs kaimynas papasakojo matęs, jog griūdama eglė nekliudė jokio automobilio. Jis pasakojo, kad automobilis priklauso vienai šilutiškei, vyras mano, kad gali būti, jog moteris sumanė tokiu būdu „užsidirbti iš draudimo“.

Po kelių minučių gelbėtojai buvo pakviesti į Tilžės gatvę. Ten nuvirtęs medis paralyžiavo eismą. Gaisrininkai supjaustė medį ir atlaisvino gatvę.

Dar pora medžių virto šalia Šilutės seniūnijos pastato.

Pranešama, kad Klaipėdos pajūryje bangų aukštis siekė net 4 metrus, todėl net ir audros metu netrūko aštrių pojūčių mėgėjų, sukančių pasigrožėti gamtos stichija.

Šiluma viršija normą

Šilutės hidrometeorologijos stoties vyresnioji stebėtoja Onutė Bubulienė sakė, kad smarkiausias vėjas Šilutėje buvo nuo 14 iki vejas sojaus gatveje virto egle17 valandos – tuo metu jo greitis siekė 27 m/s. Vėliau vėjas pamažu rimo, nors visą vakarą jo greitis protarpiais dar viršijo 20 m/s.

Tačiau tokie vėjo greičiai nėra rekordiniai, tokį vėją neretai sukelia nuolat besikaitaliojančios oro masės ir dažnai kintanti temperatūra. Temperatūrų kitimo netrūksta ir šiemet: lapkričio 7-osios vidutinė paros temperatūra buvo 3,5 laipsnių Celcijaus, o 8-osios – jau 9,1 laipsnio.

Lapkritis šiemet labai šiltas: paprastai šio mėnesio pirmosios dekados temperatūros vidurkis yra 4,7 laipsnio šilumos, o šiemet šis rodiklis siekia net 7,2 laipsnio.

Paskutinysis rudens mėnuo, anot O.Bubulienės, apskritai yra labai permainingas, neretai pateikiantis neįtikėtinų staigmenų. Štai 1968 metais šį mėnesį buvo užfiksuota 17,4 laipsnių šiluma, o 1988-aisiais – net 22,9 laipsnių šaltis.