Lapkritį – mažiau santuokų, mažiau naujagimių

demografijaPažvelgus į Šilutės r. savivaldybės Civilinės metrikacijos skyriaus vedėjos Lilijos Valaitienės pateiktą lapkričio mėnesio demografinę statistiką, matyti keli šiam mėnesiui būdingi bruožai. Lapkritį buvo gerokai mažiau santuokų ir naujagimių, tačiau dviem rajono šeimoms gimė dvynukai.

Kiti demografiniai rodikliai žymiai nesiskyrė nuo kitų mėnesių rodiklių.

Lapkričio mėnesį baigėsi kelis mėnesius trukęs vestuvių bumas – per mėnesį užregistruota tik 10 susituokusių porų, kai šiltojo sezono mėnesiais santuoką įteisinti norėdavo nuo 36 iki 107 porų.

Praėjusį mėnesį 3 poros santuoką įregistravo bažnyčioje, 1 – užsienyje, 5 santuokos įregistruotos Savivaldybės Civilinės metrikacijos skyriuje, 1 pora santuokos registravimui pasirinko ne Civilinės metrikacijos skyriaus patalpas.

Praėjusio mėnesio neigiamas rodiklis tas, kad skirtis nusprendė daugiau porų, negu tuokėsi: visos 11 santuokų nutrauktos abiejų sutuoktinių sutarimu. Po skyrybų 7 nepilnamečiai vaikai gyvens su mamomis, 2 – su tėčiais.

Lapkritį, palyginti su praėjusiu mėnesiu, taip pat sumažėjo ir pasaulį išvydusių naujagimių skaičius – Šilutės rajonas pasipildė 35 naujais gyventojais. Kūdikio susilaukė 1 vieniša motina, o 13 vyrų juridiškai pripažino savo kūdikių tėvystę.

Tarp lapkritį gimusiųjų vaikų yra 17 berniukų ir 18 mergaičių, 16 iš jų gimė mieste, o likusieji 19 – seniūnijose. 8 naujagimius įregistravo užsienyje gyvenantys kraštiečiai.

Džiugu, kad net dvi šeimos sūpuoja šį mėnesį pasaulį išvydusių dvynukų poras.

Jauniausia vaikelio susilaukusi mergina – aštuoniolikmetė, vyriausia naujagimio mama – 41-erių. Nepilnamečių mamų šį mėnesį rajone nebuvo.

Populiariausi berniukams tėvų parinkti vardai – Lukas ir Emilis, mergaitėms – Urtė ir Viltė. Suteikti ir rečiau girdimi vardai: Eidanas, Kevinas, Agnetė, Gerda.

Iš 40-ies pasaulį palikusių rajono gyventojų – 23 vyrai ir 17 moterų, iš kurių 15 gyveno mieste, o 25 – seniūnijose. 2 vyrų ir 1 moters gyvybės nutrūko užsienyje. Vyriausias velionis buvo sulaukęs 94-erių. Jaunų kraštiečių mirčių demografinėje statistikoje neužfiksuota.

Parengta pagal Šilutės rajono savivaldybės Civilinės metrikacijos skyriaus informaciją.