Lapkritis – išties tamsus mėnuo ir demografine prasme

savivaldybe 1Priešpaskutinis nueinančių metų mėnuo – lapkritis pasižymėjo visai nedžiuginančiais demografiniais rodikliais: Anapilin išlydėjome beveik daugiausia, palyginti su kitais metų mėnesiais, žmonių, sulaukėme beveik mažiausiai naujagimių ir sutuokėme mažiausiai per visus šių metų mėnesius porų.

Tad galima sakyti, kad mėnuo ir demografine prasme išties atitiko tamsiausio metų mėnesio pavadinimą.

Šiuos ir kitus duomenis surinko Civilinės metrikacijos skyriaus vedėja Lilija Valaitienė.

Lapkritį Šilutės rajono gyventojų šeimose gimė 40 kūdikių, berniukų ir mergaičių beveik po lygiai – 19 ir 21. O mieste ir seniūnijose gimusių naujagimių skaičiai ir visai vienodi – po 20. Vienišos motinos susilauė 2 kūdikių, 18-ai naujagimių vyrai juridiškai pripažino tėvystę.

Jauniausia motina buvo 18-metė, vyriausia – 41-erių.

Populiariausi metų pabaigos mergaičių vardai buvo Viltė, Emilija ir Lėja, berniukų – Dovydas, Titas ir Kajus.

Šilutiškiai kūdikiams parinko ir gana retų vardų: tai Ignė, Fausta ir Jogailė bei Alanas, Herkus ir Mantas.

Lapkritį mirė gana daug rajono gyventojų – 57, iš jų 32 vyrai ir 25 moterys. Daugiau mirusiųjų šiais metais buvo tik vasarį (60), rugsėjį (59) ir balandį (58). Anapilin išlydėjome ir vieną kūdikį bei vyriausią amžiumi 98-erių velionį.

Palankiausias demografine prasme šiemet mūsų rajonui buvo liepos mėnuo, kuomet gimė 71, o mirė tik 31 žmogus.

Praėjęs mėnuo buvo itin skurdus santuokų skaičiumi – jų buvo vos 6, ir tai menkiausias santuokų skaičius per visus šių metų mėnesius. Nedaug – 9 santuokos – buvo įregistruotos ir kovą, o štai rugpjūtį bendrą gyvenimą pradėjo net 101 pora.

Iš šešių lapkritį susituokusių porų ne pirmą kartą tekėjo tik viena moteris. 7 jaunavežiai buvo nuo 24 iki 30 metų amžiaus, 5 amžius svyravo nuo 31 iki 50 metų.

Užtat ištuokomis lapkritis pralenkė visus iki šiol buvusius metų mėnesius – jų būta net 16. Abiejų sutuoktinių sutarimu išsiskyrė 13 šeimų, viena šeima iširo dėl moters, dvi – dėl vyrų kaltės. Gyventi su motinomis po skyrybų liko 13 nepilnamečių, su tėvu – 1 vaikas.

Keturios poros kartu buvo išgyvenusios iki 5 metų, tiek pat – nuo 6 iki 15 metų, penkios bendrą gyvenimą vedė 16-25 metus, o 3 – net nuo 25 iki 50 metų.

Skyrybų prasme artimi lapkričiui buvo tik kovas ir sausis, kuomet skirtingais keliais pasuko 15 ir 14 porų, kitais metų mėnesiais tiek skyrybų nebuvo.