Laučių bendruomenė naujai „pasėjo“ senas tradicijas

lauciu svente 90mete DSCN73262009-ųjų rugsėjį, kai buvo uždaryta Laučių M.Hofmano aštuonmetė mokykla, Laučių bendruomenės gyvenimas tiesiogine prasme buvo pakirstas ir užslopintas. Gyventojų širdyse liko skaudus randas, o ką tik renovuoto mokyklos pastato plikos sienos liko merdėti ir laukti baisiausio scenarijaus, kuris nutiko daugeliui pastatų, likusių be žmonių.

Tačiau tam, kad neišnyktų laučiškių iniciatyvos, jau tų pačių metų gruodį veiklių gyventojų pastangomis buvo suburta kaimo bendruomenė. Ji stengėsi, kad ilgus metus puoselėtos tradicijos, gyventojų bendruomeniškumas, pagalba vienas kitam ir rūpinimasis savu kraštu neišnyktų.

Buvusios mokyklos pastate įsikūrė biblioteka ir kaimo medicinos punktas, radosi vietos ir bendruomenės reikmėms. O praėjusį šeštadienį, rugpjūčio 29-ąją, po 5 metų pertraukos laučiškiai, vedini naujos bendruomenės pirmininkės Sonatos Dauskartės, vėl sugužėjo į kaimo šventę pabendrauti, pasilinksminti ir plačiai atverti atnaujintų bendruomenės namų duris.

Tikslas – suburti kaimąlauciu svente graziausios sodybos DSCN7301

Garsiai skelbdami, jog kaimas gyvena ir puoselėja tradicijas, bendruomenės pirmininkė S.Dauskartė ir seniūnaitis Vaidotas Burzdžius šventę pradėjo iškilmingu bendruomenės namų lentelės atidengimu. Kaip simboliai, nešantys džiugią žinią po visas seniūnaitijos apylinkes, į dangų buvo paleisti spalvingi balionai.

Anot renginio vedėjo Vaido Kvedaro, kiekvienos civilizacijos pamatas – kultūra. Pastaroji puoselėjama ir Laučių kaime. „Pradėjom darbą, kurio tikslas – suburti kaimą, kad gyventojai dažniau susirinktų į šventes, į vakarones, pasidalintų džiaugsmais bei rūpesčiais, taip pat, kad puoselėtų bei gražintų aplinką“, –  sakė S.Dauskartė.

Prie naujai atidarytų bendruomenės namų esančioje pievoje pasilinksminti kvietė vilkytiškių šokių kolektyvas „Veiviržas“, sveikino Šilutės seniūnas Raimondas Steponkus, Savivaldybės administracijos direktorius, beje – laučiškis Sigitas Šeputis, Seimo atstovai.

lauciu svente bendruomenes namai DSCN7262Bene pirmąkart Laučių kaimo istorijoje pagerbti ir gražiausių sodybų šeimininkai. Simbolinių dovanų bei padėkos raštų atsiimti buvo pakviesti Zita ir Algis Kurlinkai, Janina ir Antanas Kazlauskai, Edita ir Saulius Šilinskai, įspūdingai puoselėjantys savo namus bei jų aplinką.

Pasveikinta vyriausia gyventoja

Šventė Laučiuose surengta vienos seniausių kaimo gyventojų jubiliejaus išvakarėse. Tad besidžiaugianti bendruomenė nepraleido progos pasveikinti ant 90-mečio slenksčio stovinčią Genę Kasnauskienę. Močiutę į šventę atlydėjo net 60 artimųjų, kaimynų ir bičiulių.

Jubiliatė G.Kasnauskienė verta didžiulio laučiškių pasididžiavimo, nes pati yra užaugusi penkių vaikų šeimoje, o į pasaulį išleido 8 savo atžalas, iš kurių šiuo metu jau du iškeliavę anapilin. Anot senolės artimųjų, šiuo metu aplink močiutę sukasi net 25 vaikaičiai ir panašus skaičius provaikaičių.

Jubiliatė apjuosta metus simbolizuojančia juosta, atvežta net iš sostinės, jai įteikta puokštė gėlių.

Šventės linksmybės ir gardumynai

Šventės prekybininkų virtinė kvietė kaimo gyventojus ir svečius atsigaivinti ir jėgas pastiprinti čia pat kepamais įvairiais patiekalais, tarp kurių išskirtinėmis vaišėmis – vofeliais, keptais 100-150 metų senumo senose vokiškose keptuvėse, vaišino Mociškiuose gyvenantys Lina ir Darius Tamuliai.lauciu svente zaidimai DSC 3635

Žaidimuose pasiausti ir jėgas išbandyti ragino UAB „Renginių vizija“ komanda. Šventės dalyviai lenktyniavo vaikščiodami su kibirais, mūvėdami „sauskelnes“, ridendami padangas, gaudė iš baseino karpius, lenkė rankas, tempė virvę ir t.t.
Vakariniame koncerte visus linksmino grupė „Nerija“.

Anot bendruomenės pirmininkės Sonatos, šventė surengta už kaimo gyventojų ir verslininkų paaukotas lėšas. Dėkodama aktyviems laučiškiams, pirmininkė sakė, jog šiuo metu bendruomenę vienija 88 nariai.

Daugiau nuotraukų „Šilutės naujienų“ Facebook albume!