Laučių kaimo šventėje – dainininkų ir sportinių varžybų aistros

LAUCIU SVENTE__6Šeštadienį buvusios Laučių kaimo mokyklos stadione nuo pat vidudienio šurmuliavo žmonės. Pasak bendruomenės pirmininkės Sonatos Dauskartės, tokia Laučių kaimo šventė – sujudimas Laučiuose bendruomenės suorganizuota ketvirtą kartą. Vaikų, jaunimo ir vyresnio amžiaus žmonių gausa renginyje nuo pat šventinio renginio pradžios rodė, kad tokios šventės vietiniai žmonės pageidauja. Šventės organizatoriai S. Dauskartė bei seniūnaitis Vaidotas Burzdžius stengėsi, kad visi suėjusieji būtų pagerbti, o vėliau sulaukė daug apylinkės žmonių padėkų už suorganizuotą šventę.
Savo krašto rėmėjai

Kad Laučių kaimo šventė turi savo stilių ir ypač įdomias atrakcijas, galima pastebėti kiekvienoje Laučių bendruomenės organizuotoje šventėje. Šventės dalyviai visuomet įtraukiami į krepšinio sporto varžybas. Šiemet iš visų 

LAUCIU SVENTE__2

komandų I vietą laimėjo rinktinė iš kelių aplinkinių gyvenviečių. Nugalėtojams įteikiant apdovanojimus komandos kapitonas prasitarė, kad jiems, matyt, padėjo ir sunkiai parinktas komandos pavadinimas „Silpniausia grandis“.

Kitas sportines linksmas varžybas organizavo renginių vedėjai UAB „Renginių vizija“, kuriems vadovauja Tomas Mauricas. Šiai organizatorių komandai priklausė ir renginio vedėjas Remigijus Ambrulaitis. Kaip Laučių bendruomenei pavyksta pasisamdyti tokią komandą, gali iliustruoti tik vienas faktas – bendrovės vadovas ir dar keli „Renginių vizijos“ nariai yra gimę ir augę Laučiuose. Dėl šios priežasties jie noriai talkina saviškiams.

Tad po krepšinio varžybų, Šilutės „Bočių“, Gardamo moterų vokalinio ansamblio „Aušrinė“ bei Usėnų moterų vokalinio ansamblio „Smiltė“ koncertų, visi pasinėrė į linksmąsias varžybas.

Stipriausiems virvės traukėjams – medaliai

Net aštuoni Laučių gyvenvietės žmonės bandė laimėti greičiausiųjų vardus. Apšilimui jiems teko pabėgioti užsimovus sportines sauskelnes, o vėliau, varžybų organizatoriai sumaišė visus bėgikų planus. Jie lenktyniautojus po keturis sulaipino į didžiulius maišus ir taip sudarė dvi maišuose strakaliojančių sportininkų komandas. Bėgikams sekėsi nekaip: jie maišuose dažnai virto, o varžybų stebėtojai leipo juokais.

Mažesniesiems sportininkams teko palakstyti su specialiais batais. Nežinia kas būtų galėjęs atspėti jų dydžius – tokie milžiniški jie buvo. Tačiau sportininkai kaip įmanydami, o kartais ir varžybų rengėjų palaikomi ir panešami įveikė rungtį.

Daugiausia sportinės aistros sukėlė vyrai, ėmęsi traukti virvę. Susidarė trys komandos po 5 vyrus. Kova buvo permaininga, o nugalėtojais pripažintos dvi komandos. Jų nariams S. Dauskartė ir seniūnaitis V. Burzdžius ant kaklo nėrė sidabrinius ir auksinius medalius.

LAUCIU SVENTE__1Valdžia sveikino ir linkėjo stiprybės

Laučių bendruomenės kaimo šventėje dalyvavo ir rajono vadovas Vytautas Laurinaitis, Šilutės seniūnas Raimondas Steponkus bei savivaldybės politikas Tomas Budrikis. Jie sveikino Laučių gyventojus ir džiaugėsi, kad bendruomenė turi tiek jėgos, jog įstengia surengti tokį šventinį renginį. Meras V. Laurinaitis, kaip jau įprasta, padovanojo medelį bendruomenės parkui, o R. Steponkus didžiulę puokštę gėlių įteikė S. Dauskartei. T. Budrikis linkėjimus perdavė ir nuo savo partiečio socialdemokrato, mero pavaduotojo Sigito Šepučio, kuris yra Laučių gyventojas. S. Šeputis šventėje dalyvauti negalėjo, nes atostogauja ir su draugais yra išplaukęs jachta į Lenkiją.

Bendruomenės pirmininkė S. Dauskartė paskelbė ir apdovanojo gražiausiai tvarkomos sodybos šeimininką Tadą Buožį. Padėkos už gražiai tvarkomą gyvenamąją aplinką įteiktos Onutei Mauricienei, Almai ir Kęstui Majauskams, Nijolei Mauricienei bei Gintarui Žemguliui. O Jurgitai Macienei įteiktas padėkos raštas už aktyvų dalyvavimą mokymuose ir renginiuose. 90 -ojo gimtadienio proga buvo pasveikinta Laučių pedagogė Monika Overlingaitė.

Po visų sveikinimų ir sportinių atrakcijų šventėje koncertavo grupė „Vega“ su atlikėju Deividu Basčiu. Buvo užkurtas šventinis laužas o jaunimas iki 24 val. šėlo diskotekoje.

Daugiau nuotraukų „Facebook“ albume.