Laučių žmonės kuria smagias savo šventės tradicijas

LAUCIAI 2017___50Laučių bendruomenė, kuriai vadovauja Sonata Dauskartė ir seniūnaitis Vaidotas Burzdžius, yra užsibrėžę savo kaimo šventę rengti kasmet. Jie nesiskundžia, kad negauna rajono biudžeto finansinės paramos, ir džiaugiasi, kad šventę pavyko surengti jau trečiąkart iš eilės, o žmonių į šventę susirenka kaskart vis daugiau.

Vienintelis iš valdžios

Atidaryti Laučių kaimo šventę atvyko Šilutės r. savivaldybės administracijos direktorius Sigitas Šeputis, vienintelis rajono valdžios atstovas. Jis     gyvena Laučiuose, tad kol jis bus savivaldybės vadovas, laučiškiai neabejoja, jog savo kaimo šventėse visuomet jis dalyvaus.LAUCIAI 2017___159

Vienas Laučių kaimo gyventojas, paklaustas, ar nepasigenda šventėje rajono politikų, savivaldybės valdžios ar Seimo narių, atsakė neabejojantis, kad kitais metais šventėje jų bus apstu – juk tada prasidės savivaldos rinkimų kampanija…

Kaip šiemet jau yra įprasta, ir Laučių bendruomenei įteikta Savivaldybės vadovų dovana – japoniškasis šermukšnis. Bendruomenės pirmininkė S.Dauskartė ir seniūnaitis V.Burzdžius iškart su būreliu smalsuolių dovaną pasodino sporto aikštyno pakraštyje, netoli išsikerojusio ąžuolo. Kas žino, gal ir jį kas nors prieš pusšimtį metų padovanojo?..

Apdovanoti gražiausiai besitvarkantys ir sportininkai

Laučių kaimo bendruomenei rūpi, kad gyvenvietėje būtų kuo daugiau gražių, tvarkingų sodybų. Todėl, pasak bendruomenės pirmininkės S.Dauskartės, bendruomenės tarybos nariai, jaunimas prieš šventę apvaikščiojo ir fotografavo daugybę sodybų ir išrinko tris gražiausiai sutvarkytas. Pasak S.Dauskartės, džiugu, kad ir anksčiau apdovanotų sodybų šeimininkai nenuleido rankų – savo sodybas puoselėja kaip visada.

Šiemet padėkos raštai už gražiai tvarkomą aplinką įteikti Vitalijui ir Renatai Rugiams, Verneriui ir Petrutei Mikužiams bei Jonikaičių šeimai. Pastarosios atstovai Robertas ir Malvina, atėję atsiimti padėkos rašto, primygtinai reikalavo paminėti, kad daugiau nei pusę darbų puošiant ir tvarkant sodybą atliko Aleksandra Jonikaitienė – vyriausia šeimos narė.

Trys jaunuolių komandos tądien varžėsi dėl Laučių krepšinio turnyro pereinamosios taurės. Akivaizdu, kad Laučių jaunimo komandai „Vilkai“ dar teks nemažai treniruotis, kad savo kaimo krepšinio turnyro taurė atsidurtų jų rankose. Turnyre jiems atiteko trečioji vieta. Komandos kapitonas Paulius Stasytis, paklaustas, ko pritrūko iškovoti nors vieną pergalę, atsakė lakoniškai: „Pritrūko ūgio“.

Antrąją vietą turnyre laimėjo svečiai iš Katyčių – „Kamana“. Šios komandos kapitonas Rokas Tubutis „Šilutės naujienoms“ sakė, kad kitais metais taurę būtinai iškovos.

O Laučių krepšinio turnyro taurę išsivežė šilutiškių komanda „Baudėjai“, kuriems vadovavo Tautvydas Rimkus. Jis neslėpė, kad taurę iškovojo nesunkiai.

Linksmybės ir koncertai

LAUCIAI 2017___56Nors Laučių kaimo šventė pradėta neįprastai anksti – 16 valandą, į ją susirinkusiems laikas iki laukiamo „Baliaus“ koncerto neprailgo. Aplodismentais palydėję Bikavėnų kaimo moterų ansamblio „Žolyna“ koncertą, klausydami Žemaičių krašto etnokultūros centro kapelos „Žaliakalnis“, šventės dalyviai ne tik dainavo kartu, bet kai kurios poros įsidrąsino ir šokti.

Liaudiškus koncertus keitė linksmos varžybos, kurias organizavo Laučių bendruomenės generaliniais šventės rėmėjais vadinami UAB „RV plius“ komanda. Minėtos bendrovės vadovas yra šio kaimo buvęs gyventojas Tomas Mauricas. Kitas žemietis Remigijus Vasiliauskas, vadovaujantis bendrovei UAB „Aurera“, Laučių šventei parūpino sceną.

Linksmoms varžyboms susibūrė keturios komandos. Nežinia, kam buvo smagiau – rungčių dalyviams ar juos stebintiems žiūrovams? Sportininkams teko lakstyti su sauskelnėmis, varinėti kamuolį  apsiavus lastus, joti ant guminių arkliukų, bėgti, įsilipus po tris į vienas kelnes ir t.t.

Šventė baigėsi po grupės „Balius“ koncerto užkūrus draugystės laužą, o jaunimas dar iki vidurnakčio linksminosi diskotekoje.

Daugiau nuotraukų „Facebook“ albume.