Laučiuose situacija nesikeis – bendruomenei ir pienininkams teks sugyventi

eismas lauciai kooperatyvasRajono Eismo saugumo komisijai, kuriai vadovauja Arvydas Gorodeckas, teko nagrinėti Laučių kaimo bendruomenės ir čia įsikūrusio žemės ūkio kooperatyvo „Pamario pienas“ konfliktą.

Kaimo bendruomenė į komisiją kreipėsi, prašydama uždrausti sunkiasvoriams pienvežiams važiuoti pro bendruomenės patalpas einančiu siauručiu keliuku į kooperatyvo kiemą.

Pieno supirkėjai tikino turintys tam teisę, nes patalpas nusipirko kartu su žeme aplink jas.

Nesiekia žlugdyti verslo, tik nori tvarkos

Buvusios Laučių kaimo mokyklos pastatuose, Mokyklos gatvėje, šiuo metu šeimininkauja keli šeimininkai: čia įsikūrė biblioteka eismas lauciai bendruomenes keliasir medicinos punktas, taip pat neseniai susibūrusi bendruomenė ir jau keleri metai čia dirbančio „Pamario pieno“ administracija. Pastaroji čia irgi nusipirko patalpas, įsirengė pieno priėmimo punktą.

Laučių bendruomenės pirmininkė Sonata Dauskartė Eismo saugumo komisijai aiškino, jog pagrindinis įvažiavimas į teritoriją yra priskirtas bendruomenei. Tačiau to esą nepaiso „Pamario pienas“, o tiksliau – pieną surinkti atvykstantys pienvežių vairuotojai. Žinia, pienvežis su cisterna – tai ne lengvoji mašinėlė, tad ir siaurutėliame įvažiavime vos išsitenka. O ties posūkiais pienvežiai lipa ant šaligatvių, jau išlaužė jų bortelius.

Ypač bendruomenę papiktino, kai neseniai vykusios kaimo šventės metu pro bendruomenės namų teritorijoje įsikūrusius prekybininkus ir šventės dalyvius braute brovėsi ir milžiniški pienvežiai, važiuojantys į punktą paimti surinktą pieną.
„Mes nesiekiame žlugdyti verslo, bet norime gražios, tvarkingos aplinkos prie savo pastatų, žadame ir patys ją puoselėti. O kas remontuos šaligatvius, kuriuos išlaužė pienvežiai?“ – klausė S.Dauskartė.

Apribojimų pienininkams nebus

eismas lauciai bendruomenes kelias islauztasAnot bendruomenės pirmininkės, pieno priėmimo punktą įsirengę kooperatyvo vadovai ir pieno surinkėjai turėtų ir kitą galimybę pasiekti savo punktą – pienvežiams į savo teritoriją patekti jie galėtų įsirengti kitą keliuką. Tuomet sunkiasvorių mašinų vairuotojams būtų lengviau – jiems nereikėtų važiuoti siaurutėliu keliuku pro bendruomenės namus ir vargti bandant apsisukti ankštoje aikštelėje.

Kad išsiaiškintų situaciją, komisijos nariai vyko į Laučius. Ir pamatė, kad ženklas „Įvažiuoti draudžiama“ čia nepadės.
„Pamario pieno“ pirmininkė Edita Katutienė pateikė komisijai dokumentus, kurie įrodo, jog dar 2012 metais privatizuodamas pastatą „Pamario pienas“ išsipirko ir žemę šalia buvusios mokyklos. Kartu su ja servituto teise buvo paliktas ir privažiavimas į čia įkurtą pieno priėmimo punktą.

„Jei kooperatyvas būtų priverstas įsirengti naują kelią arba į kitą vietą kelti savo pieno priėmimo punktą, jam tai kainuotų papildomų lėšų, ir jis visai neprivalo to daryti“, – konstatavo komisija.

Dėl šių priežasčių jos nariai nutarė nepritarti Laučių bendruomenės prašomam apribojimui, tad „Pamario pienas“, kuris tuo keliuku naudojasi jau 3 metai, naudosis juo ir toliau.

„Kas remontuos išlaužytus šaligatvius ir duobes, kurios atsiras nuo sunkių mašinų važinėjimo?“ – klausė S.Dauskartė. Anot komisijos narių, savininkas tos žemės, kurioje šeimininkauja bendruomenė, yra Savivaldybė, vadinasi jai ir teks ieškoti lėšų galimiems remontams.