Laukia išsvajotos permainos – džiugesni orai sugrįžta

oraiLietuvos klimatą apibūdina daugiamečiai orų stebėjimų vidurkiai. Neretai mėnesio ar net viso sezono orų parametrai gana smarkiai nukrypsta nuo jų, kai virš vidutinių platumų sutrinka įprastinė iš vakarų plūstančio oro cirkuliacija.

Ją sutrikdo viename ar kitame regione susidarę ilgalaikiai žemo arba aukšto atmosferos slėgio blokai, kurių numatyti šiandienis meteorologijos mokslas dar nepajėgus. Pernai rugpjūtis alino atogrąžų kaitra, per 30 laipsnių temperatūra daug kur Lietuvoje tęsėsi net 8 dienas, o su lietumi, dažniausiai tik menku, užfiksuotos vos 5–7 dienos.

Šiemet vos vienadienė 30 laipsnių temperatūros riba buvo peržengta rugpjūčio 5 d. tik pietiniuose šalies rajonuose, o vyraujanti dienos temperatūra šalyje tebuvo artima 20 laipsnių. Daugelyje Vakarų Lietuvos rajonų visomis šio rugpjūčio dienomis lijo.
Gausų pastarųjų dienų lietų atnešęs ciklonas šiandien apsistos virš pietinės Baltijos ir vis dar siuntinės į šalį naujas, nors jau silpnesnes lietaus porcija. Gausiau ir ilgiau lis Žemaitijoje, o rytinėje šalies pusėje numatomi jau tik trumpi, palyginti nesmarkūs lietūs, tarpais pro debesis pažvelgs saulė. Vėjas pūs iš pietų, pietryčių gana ramiai.

Vakarinėje Lietuvos dalyje bus vėsoka, temperatūra svyruos tiktai apie 15–16 laipsnių šilumos, o rytiniuose rajonuose bus gerokai maloniau – oras sušils iki 18–20 laipsnių. Penktadienį debesys pamažu retės. Naktį gausesnis lietus dar numatomas vakariniame šalies pakraštyje, kitur tiktai vietomis trumpai palis, bet dieną trumpalaikis lietus praslinks dar per didesnę šalies dalį. Temperatūra naktį svyruos tarp 9 ir 14 laipsnių, dieną jau pasieks 18–23 laipsnius.

Šiandien – Elenos, Mantauto, Gendvilės, Ilonos vardo diena.

Lrytas.lt inf.