Laukiantiems tako į Traksėdžius – geros žinios

Traksedziu takasIlgai laukę šilutiškiai turės – pagaliau baigiamas projektuoti pėsčiųjų takas iš Šilutės į Traksėdžius, nuo automobilių žiedo Gluosnių gatvėje iki Šilojų gatvės, palei Klaipėdos gatvę. Jau atliktas eismo saugumo auditas, ir tikimasi, kad kitąmet šiuo takeliu pėstieji ir dviratininkai keliaus maloniai ir patogiai.

Šilutės r. savivaldybės Eismo saugumo komisija prieš savaitę apsvarstė paskutinius UAB „Kelprojektas“ projektuotojų pasiūlymus.

Kiek metų šilutiškiai ir ypač traksėdiškiai dviratininkai bei pėstieji skundžiasi kelionėmis į Traksėdžius ir atgal, tiksliai nebepasakytų nė vienas jų. Spaudoje buvo paviešinti vietinių gyventojų skundai, bet ir svečių iš Vokietijos atsiliepimai, kurie guodėsi, jog pabandę tuo takeliu važiuoti turėjo išsiimti iš burnos protezus, o mažiau atidūs, duobės nepastebėję, nuo dviračių kūlio nusivertė…

Negalėdami važiuoti taku, dviratininkai dažnai rieda (ir pėstieji eina) Klaipėdos gatvės pakraščiu, bet tai yra labai nesaugu. Vien per 2006-2015 metus šiame ruože įvyko 6 įskaitiniai eismo įvykiai, kurių metu sužeisti 7 žmonės, 4 nelaimės nutiko, kai susidūrė du automobiliai, 1 avarija – kai automobilis užvažiavo ant pėsčiojo, dar 1 avarija – kai automobilis užvažiavo ant kliūties.

Todėl audito išvadose pabrėžiama, jog šiame kelyje svarbu spręsti eismo saugumo problemas.

Šilutės r. savivaldybės Ūkio skyriaus vyriausiasis specialistas Mindaugas Oželis sakė, kad beveik 2 kilometrų ilgio pėsčiųjų ir dviratininkų tako atnaujinimo projektas jau parengtas. Tiesa, dar teks sulaukti, kol UAB „Šilutės šilumos tinklai“ šioje vietoje paklos naują šiluminę trasą į Traksėdžius. „Juk nepradėsi tiesti antžeminio tako, kol nepaklotos po juo būsiančios trasos, nes paskui tektų viską kloti iš naujo“, – sakė M.Oželis.

Šiemet bus pradėtos vykdyti viešųjų pirkimų statybos darbams atlikti procedūros. Bet pradėti tako tiesimą šiemet greičiausiai nepavyks –  darbų pradžia numatyta kitų metų pradžioje.

Naujasis takas bus 3 m pločio (dabar jo plotis siekia nuo 1,3 iki 2,6 m). Šalia tako bus įrengti šviestuvai, suoliukai ir šiukšliadėžės. Numatyta, kad sankryžose su Vienybės, Smėlyno ir Šilojų gatvėmis tako kraštai bus padengti specialiomis gruoblėtomis trinkelėmis, kurios padės lengviau orietuotis regėjimo problemų turintiems žmonėms.