Lauko taktikos pratybose susiburia vis daugiau karių savanorių

DSCF8614Žemaičių apygardos 3-osios rinktinės 305 kuopoje kovo vidury atidarytas lauko pratybų sezonas. Ginklo valdymo testai, statutai, taktikos teorija, dėstoma klasėje, tiek senam, tiek jaunam kariui pabosta ir visiems norisi ištrūkti į mišką.

Kovinio šaudymo pratybos Kairių poligone kuopos jaunimui kėlė nerimą, kai kuriems iš jų tai – pirmos tokios pratybos. Kuopos senbuviai nepraleidžia progos jauniesiems pasakoti būtas ir nebūtas istorijas, vykusias poligone. Tačiau atėjus laikui visi surimtėja: šaudymo pratybų vadovo kpt. Gedimino Lapinsko instruktažas, griežti šaudmenų išdavimo punkto viršininko srž. Rolando Čekanausko nurodymai ir veiksmas prasideda.

Ugnies linijoje
DSCF8635
Kol viena karių pamaina atlieka nurodytus šaudymo pratimus, likusieji laiko veltui neleidžia ir vadovaujami ltn. Ginto Bernoto treniruojasi, kaip užimti taisyklingas šaudymo padėtis, kokius veiksmus turi atlikti išgirdę pratybų vadovo ar saugos instruktorių komandas, prisimena taiklaus šaudymo principus.

Ugnies linijoje neramu ir saugos instruktoriams. Pasak vyr. eil. Tomo Lukošiaus, naujokai po pirmųjų šūvių dažniausiai pamiršta, ko buvo mokyti, o patyrę kariai dėl atsipalaidavimo ir įsitikinimo „viską moku“ gali padaryti klaidų. Dėl to saugos instruktoriui tenka įtemptas ir atsakingas darbas. „Tuo metu esi asmeninis šaulio psichologas, privalai numatyti jo veiksmus, vieną nuraminti ir priminti, ko reikalaujama, kitam ir balsą pakelti. Svarbiausia po sėkmingų šūvių pagirti“, – sakė T.Lukošius.
Pratybų pabaigoje „užgrojo“ kulkosvaidžiai. Daugelis karių į kulkosvaidininkus žvelgė su pavydu: visi žino, kad kulkosvaidis – pagrindinis skyriaus ginklas, kuriam valdyti reikia ne tik ištvermės, bet ir sumanumo.

„Priešas“ – patyręs ir klastingas

Ankstyvas sekmadienio rytas, geras oras visiems kelia nuotaiką. Būrio vado kovinis įsakymas – ruoštis žygiui.

Visi nekantrauja, žygyje laukia dar viena naujovė – kliūtis, kurią reikės įveikti be apsaugos priemonių, šliaužiant  įtempta virve. Kai kuriems tai DSCF8409pasirodo nemažas iššūkis, tačiau visi sėkmingai įveikia kliūtį ir žygis tęsiamas.

Patrulio bazėje visus sudomina trumpa būrio vado ltn. G.Bernoto paskaita, tačiau laikas spaudžia, o ir „priešas“ nerimsta. Skyrių vadai pristato kariams maketus ir naują užduotį, kuri tikrai intriguoja: tai – pasala. Kariai nerimauja, ar tinkamai užsimaskavo, ar atsimins, ką sakė skyriaus vadas, ar sugebės tinkamai atlikti pareigą.

„Priešas“ – tai priešo veiksmus imituojantys tos pačios kuopos patyrę, energingi kariai. Jų užduotis – sudaryti sąlygas, kuo artimesnes realioms, pastebėti karių klaidas.

Šių eilučių autorė iš anksto pastebi vieną skyrių, laukiantį pasaloje. „Priešas“ negailestingas, ir užpultam skyriui tenka trauktis.
Pratybos eina į pabaigą, dauguma užduočių įvykdytos, pasimokyta iš klaidų. Po bendro aptarimo – baigiamasis akordas – ginklų valymas. Kariai noriai imasi to darbo, nes tai puiki proga dar pabūti kartu ir pasidalinti įspūdžiais.