Lavinamieji žaislai berniukams ir mergaitėms: ką turi žinoti tėveliai

Žaislų gausa gali susukti galvą ne tik vaikams, bet ir jų tėveliams. Ryškiaspalviai, įvairių formų, skleidžiantys garsus ir švieseles žaislai tampa neretas atvejis kiekvieno vaiko lentynoje. Tačiau žaislai turi ne tik būti pramoga, bet tuo pačiu ir mokyti. Lavinamieji žaislai berniukams ir mergaitėms yra vienas iš variantų.

Žaislai mažiesiems

Kūdikiams itin svarbu parinkti tinkamus žaislus, kadangi tai yra laikas, kai formuojasi žmogaus motorika bei fiziologija. Tai gali būti įvairūs barškučiai, kaladėlės ir pan., kurias kūdikis galės liesti, mokytis laikyti rankose, dėti į burną. Vėliau mažyliui paaugus, pradeda formuotis jo kūrybiškumas. Šiuo laikotarpiu itin tinka žaislai, kurie išlaisvina vaiko fantazija, tai gali būti įvairios grindinės dėlionės, konstruktoriai, popieriaus lapas su flomasteriais, didesnės lego figūrėlės. Taip pat svarbu, kad vaikas žaistų ne vienas, o į šią veiklą įsitrauktų ir tėveliai. Vaikui yra labai svarbus tėvų pagyrimas bei paskatinimas už jo atliktus veiksmus. 

Žaislai berniukams ir mergaitėms

Nors jau stengiamasi berniukų ir mergaičių žaislus suvienodinti, kad galėtų žaisti abi lytis, tačiau vis dar yra gausu žaislų, kurie skirti tik berniukams arba tik mergaitėms. Juk atskirti žaislus ir vaikui neleisti žaisti su norimu žaislu ar žaidimu yra neteisinga. Tuomet vaikas jaus prievartą žaidimo metu, kol galiausiai išvis taps apatišku visiems žaislams.
Lego dažnai buvo traktuojamas, kaip „berniukiškas“ žaislas. Tačiau bėgant metams buvo pastebėta, kad lego figūrėlėmis domisi ne tik berniukai, bet ir mergaitės. Taigi, pradėtos kurti lego kaladėlės šioms abiems lytims. Taip pat lego yra ne tik smagus žaislas, tačiau jis lavina vaiko motoriką, atskleidžia jo kūrybiškumą, ugdo strateginį bei planinį mąstymą. Lego figūrėlių yra įvairių rūšių. Taip yra todėl, kad su lego galėtų žaisti tiek mažieji, tiek didieji.

Žaidimų rūšys  

Augant, vaikai prisigalvoja įvairiausių žaidimų, kurie skirti ne tik savarankiškumo, bet ir komandiškumo ugdymui. Žinoma, kiekvienas vaikas yra skirtingas ir pasirenka kokio tipo žaidimus nori žaisti. Yra išskiriamos trys žaidimų rūšys, kurios yra labiausiai paplitusios tarp vaikų:

  • Lavinamieji žaidimai – šių žaidimų pagalbą vaikai išmoksta pažinti realų pasaulį ir jame vykstančius reiškinius. Šie žaidimai lavina loginį mąstymą, atmintį, vaizduotę, dėmesį. 
  • Judėjimo žaidimai – su šiais žaidimais vaikai išmoksta laikytis taisyklių, bendradarbiavimo, komandiškumo. Taip pat vaikas žaisdamas judėjimo žaidimus lavina motorika, rankų ir kojų koordinaciją.
  • Vaidmeniniai žaidimai – šie žaidimai padeda vaikams įsijausti į suaugusiųjų gyvenimą. Leidžia pasirinkti juos dominančias veiklas, suvokti darbo reikšmę, žmonių tarpusavio santykius. Taip pat šių žaidimų pagalba galite pamatyti, kaip vaikai iš šono mato savo tėvus. Tai parodys jūsų tikrą elgesį su vaiku.