Ledo šarvai Pamaryje padeda kurti pramogas (video)

ledo kelias rusneDaugiau nei 100 tūkstančių peržiūrų gruodžio pradžioje sulaukė Šilutės rajono ekstremalo vaizdo įrašas įkeltas į Youtube.com, pavadintas „Paskraidžiau su CRX“. Pernai filmuotą vaizdelį apie šuolį automobiliu ant užšalusių potvynio apsemtų Rusnės pievų pasičiupo ir kaip naujieną komentavo kone visi didžiausi interneto portalai.

Kokių žiemiškų pramogų šiemet galima atrasti Šilutės rajone, nusprendė pasidomėti „Šilutės naujienos“.

Verslininkai pramogų nesiūlo

Šilutės turizmo ir informacijos centro vadovas Edvardas Judžentis sako, jog rajono verslininkai savo siūlomų žiemos pramogų nereklamuoja ir apie jas centro neinformuoja. „Mes nuolat prašome verslininkų atnaujinti informaciją, tačiau galbūt per mažas turistų srautas ir poreikis tokioms paslaugoms“, – svarstė E.Judžentis.

Besiteiraujantiems, ką galima nuveikti Šilutės krašte žiemą, TIC siūlo tokius pat pažintinius maršrutus, kaip ir vasarą, nes jie veikia nepaisant sezono.

Poledinės žūklės entuziastai žvejoti važinėja su Kuršių marių taksi vadinamais „šumacheriais“ – jau prasidėjo stintų sezonas. Savaitgalį Kuršių marių ledas Nidos pusėje juodavo nuo poledinės žvejybos išsiilgusių stintautojų.

Verslininkai nesiūlo jokių paslaugų ar pramogų, susijusių su potvynio egzotika. Pasak E.Judženčio, atvykėliai stebėti gamtos stichijos važiuoja savarankiškai, nesikreipia į centrą dėl papildomos informacijos. „Prieš 4-5 metus buvo organizuojamos ekskursijos į potvynio zoną, bet dabar ši paslauga nutrūko. Negaliu pasakyti, kodėl dabar niekas nesiima nieko panašaus daryti“, – kalbėjo Šilutės TIC specialistas.kintai zuvys copy

Ventėje darys čiuožyklą

Pernai didelio susidomėjimo sulaukė didžiausia Lietuvoje ledo čiuožykla ant Kuršių marių, ties turizmo centru „Ventainė“. Ją atidarė ventiškis verslininkas, Šilutės rajone žinomas politikas Šarūnas Laužikas. Jis apgailestauja, kad tuomet čiuožykla negalėjo ilgai laikytis, nes netrukus atšilo.

„Šiemet čiuožyklos įrengti negalėjone dėl netinkamų orų, nebuvo ledo. Jei šaltis laikysis, greit galėsime daryti čiuožyklą“, – sakė Š.Laužikas.

Šilutės uosto direktorius, UAB „Kintai“ vadovas Rimgaudas Višinskas aiškina, jog čiuožyklos Šilutės uoste padaryti negalima, nes vanduo tai kyla, tai krenta. Jis kviečia poilsiautojus savaitgalius praleisti poledinėje upėtakių žvejyboje – atvykti į Kintus, svečių namus „Žvejų užeiga“, ir užšalusiuose tvenkiniuose žvejoti upėtakius. R.Višinskas siūlo atvykti su visa šeima – pasivaikščioti gryname ore, užsikurti laužą, paiškylauti.

Rusniškiai vėl išbandys Ledo kelią

LEDAS ANTANAS LIEPU GPernai puikų renginį Vasario 16-ąją ant užšalusių pievų surengė rusniškiai. „Be abejo, ir šiemet šventė bus! Tikrai susirinksime ir išdykausime. O dabar mūsų pagrindinė pramoga – plaukioti už dyką per apsemtą kelią“, – juokavo Rusnės seniūnė Dalia Drobnienė.

Vasario 16-osios proga rusniškiai planuoja surengti šventę ir atidaryti Ledo kelią. Renginys vyks šalia tilto per Atmatą, kelyje Šilutė – Rusnė, jei išsilaikys laisvę nuo potvynio rusniškiams suteikiantis ledas.

Išpopuliarėjo pasiskraidymas CRX automobiliu

Atviri ledo šarvais sukaustyti laukai Šilutės rajono gyventojams padeda susikurti ir ekstremalias pramogas. Internete žaibiškai išplito pusės minutės trukmės filmukas, kuriame matyti, kaip žiemos malonumais mėgaujasi rusniškiai. Nors vaizdo įrašas patalpintas šiemet, tačiau filmuota pernai, kuomet ant laukų buvo susiformavęs tvirtas ledas. Prie „Honda CRX“ vairo sėdintis pagrindinis filmuko herojus įsibėgėja, užvažiuoja ant gamtos suformuoto tramplino, automobilis pašoka į orą ir priekiu stuktelį į ledą.

„Rusnės sala – geras tramplinas. Užpakalį skauda…“ – tokį komentarą parašė Laimis Norgi slapyvardžiu pasirašęs vaikinas. Komentatoriai siūlė vairuotojui vaizdelį filmuoti iš vidaus, teiravosi, kokios pasekmės automobiliui.

„Šitas skrydis tą vakarą buvo paskutinis CRX’ui, nebeužsivedė“, – išdavė, kaip spėjama, vienas iš Laimio draugų.

Antrame 2011 m. kovo mėnesį filmuotame vaizdelyje parodytas kur kas sėkmingesnis bandymas, kurio metu vairuotojas laiku atleidžia akseleratorių ir nesitrenkia automobilio priekiu į žemę.

Už važinėjimą ledu – baudos

Tai – ne vienetinis atvejis, nes vos tik užšalus potvynio užlietoms pievoms ir Kuršių marioms atsiranda mėgėjų, norinčių išbandyti savo automobilių manevringumą bei galimybes važiuoti ledu.

Tokių pramogų netoleruoja Nemuno deltos regioninio parko (NDRP) direkcija. Dar pernai ji išplatino pranešimą ir perspėjo visus savaeigių transporto priemonių savininkus apie gresiančią atsakomybę už važinėjimąsi ledu. Draudimas važinėti ne keliais yra nustatytas bent keliuose teisės aktuose.

„Dažnas vairuotojas nesusimąsto, kad tokia savo veikla pažeidžia teisės aktų nuostatas ir gali užsitraukti administracinę atsakomybę, t.y. jam gali būti surašytas administracinių teisės aktų pažeidimo protokolas ir skirta bauda už gamtos objektų naudojimo pažeidimus“, – primenama NDRP pranešime. Baudos gali siekti nuo 100 iki 500 litų. Jei būtų nustatytas pakartotinis pažeidimas, bauda būtų daugiau nei dvigubai didesnė.

NDRP gamtininkai pabrėžia, kad kiekvienas, važinėjantis ledu, rizikuoja savo bei keleivių saugumu, be to, rizikuoja užteršti vandenis, nes niekas negali būti užtikrintas, kad lede nėra properšų ar silpniau užšalusių vietų.