Ledo treko aistruoliams išdalintos Sausio 13-osios taurės

ledo trekasTrečias kartas nemelavo – Šilutės automobilių greičio mėgėjų organizuotos automobilių ledo treko varžybos ant užšalusių pievų ledo pagaliau įvyko!

Nuo sausio vidurio jos buvo net du kartus atidėtos dėl saugumo: atšilę orai tirpdė ledą, ir kilo pavojus su transporto priemone tiesiog įlūžti. Tačiau vasaris šio ekstremalaus sporto mėgėjų pagailėjo – praėjusį šeštadienį šiek tiek spustelėjo šaltukas, ir greičio aistruoliai susirinko jau įprastoje jiems vietoje – Šlažų tilto kairėje pusėje, ant sutvirtėjusio pievų ledo.

Jie varžėsi dėl ypatingų prizų – Sausio 13-osios taurių, kurias įsteigė trys rajono politikai, Sausio 13-osios įvykių dalyviai: Zigmantas Jaunius, Sandra Tamašauskienė ir Arūnas Kurlianskas.

Važiavo ir viena moteris

Septintus metus organizuojamos automobilių ledo treko varžybos ant Pamario pievų šiemet sulaukė dar didesnio susidomėjimo. Anot vieno iš varžybų organizatorių, UAB „Arenijaus autoservisas“ direktoriaus Arenijaus Tamašausko, praėjusį šeštadienį panašaus pobūdžio varžybos vyko dar dviejuose rajonuose – Kelmėje bei Pakruojyje, tačiau į mūsų kraštą suplūdo bene daugiausia dalyvių. Prasidėjus varžyboms iš viso buvo užsiregistravę net 83 dalyviai!

Šiemet buvo parodytas dėmesys ir ant ledo su automobiliais pasivaržyti panorusioms moterims. Nors varžytis panoro tik viena aistruolė, bet, kaip pripažino A.Tamašauskas, klaipėdietė Viktorija Montvydaitė su „Audi“ automobiliu buvo tikras iššūkis vyrams.

Savo kategorijoje, kur varžėsi su stipriosios lyties atstovais, ji iškovojo antrąją vietą.

Automobilių ledo treko varžybose ekstremalaus sporto mėgėjai varžėsi 12-oje kategorijų. Kelios kategorijos buvo skirtos ir motociklininkams, nors pastarieji savo transporto priemonių varžybas ant ledo buvo surengę sausio pirmojoje pusėje.

Džiugu, kad ir pergalėmis vėl pradžiugino nemažai šilutiškių. Jie varžėsi su Klaipėdos, Gargždų, Dovilų, Tauragės, Panevėžio, Plungės, Šilalės ir kitų miestų bei miestelių automobilininkais.

Šilutiškiai, iškovoję Sausio 13-osios taures

Keturračių kategorijoje I vietos diplomu ir taure apdovanotas Robertas Šlajus, II vietą užėmė Tomas Kaminskas, III vietą – Edvinas Mockus.

Automobilių, varomų priekiniais ratais su savadarbiais dygliais, kategorijoje nepralenkiamas buvo Vitalijus Vaitkus. Šis šilutiškis greičio entuziastas iš viso iškovojo net 3 pirmąsias vietas skirtingose kategorijose.

Automobilių, varomų galiniais ratais su savadarbiais dygliais, kategorijoje I vietą iškovojo Modestas Agintas, II vietą – Tomas Agintas, III vietą – Andrius Kruša.ledo trekas_tamasauskas_montvydaite

Retro motociklų klasės kategorijoje I vietos diplomu ir taure apdovanotas Vytautas Degutis, II vietą užėmė Artūras Džalagonija.

Motociklų kategorijoje I vietą iškovojo Andrius Vaitkus, II vietą – Dovydas Stungurys, III vietą – Darius Budrevičius.

Automobilių, varomų priekiniais ratais be dyglių, kategorijoje greičiausias buvo Vitalijus Vaitkus, antras atvažiavo Aidas Vingis.

Automobilių, varomų priekiniais ratais su sportiniais dygliais, kategorijoje I vietą iškovojo Tadas Kubilius.
Open klasės kategorijoje I vietos diplomu ir taure apdovanotas Vitalijus Vaitkus.

Šias automobilių ledo treko varžybas organizavo motorinių transporto priemonių asociacija „Šilutės ASK“, UAB „Arenijaus autoservisas“, partneriai – Šilutės seniūnija, Šilutės rajono savivaldybės administracija, pievų savininkai Audronė ir Antanas Činauskai, UAB „Šarūno reklama“.

Pasak organizatorių, kadangi atsirado daug norinčiųjų dalyvauti dar vienose tokiose varžybose, visi ledo treko aistruoliai kviečiami dar kartą atvykti į Pamarį kitą sekmadienį, vasario 12-ąją. Toje pat vietoje, ant pievų, Šlažų tilto kairėje pusėje, vyks dar vienos varžybos. Planuojama atidaryti du trekus – ir motociklams, ir automobiliams.
Vėl gaus automobilių ir motociklų varikliai, vėl džiūgaus azartiški greičio mėgėjai ir už juos sergantys žiūrovai…