Ledonešis atvėrė upes stintų žvejams

stintos ledonesisRusniškiai Šaktarpio šventės dalyvius pradžiugino puikia „dekoracija“ – šventės įkarštyje, apie 14 valandą, Nemune tarsi užsakytas prasidėjo ledonešis.

Per porą dienų ledai elegantiškai išplaukė į marias, niekur nesudarydami didelių grūsčių, nepatvenkę nė vienos Nemuno deltos upės.

Laimikio laukia ir žvejai, ir kormoranai

Pasak Savivaldybės Civilinės ir priešgaisrinės saugos tarnybos vedėjo Romualdo Renčeliausko, pirmadienį visos upės buvo švarios, o pakrantėse jau rikiavosi stintininkai ir mėtė į vandenį meškeres.

Dar savaitgalį rusniškiai guodėsi, kad šiemet neprognozuojama gamta ir stintmetį jiems nujos iš panosės, nes upės jau buvo išsilaisvinusios iš ledų, o pakrantės vis dar baltavo, įrėmintos patižusio ledo atplaišų. Tie ledai varė į neviltį meškeriotojus, nes neprileido užmesti meškerės ar pertraukti graibšto.

O šimtams kormoranų tokie ledo lieptai tapo tikrais „restoranais“: ant ledo įsitaisę besočiai paukščiai ryte rijo stintas ir kitas praplaukiančias žuvis.

Sekmadienį viskas stojo į įprastas vėžes – verslinė stintų žvejyba prasidėjo (pernai tuo metu ji jau buvo pasibaigusi). Tiesa, dėl šalto ir žemo vandens stintų kol kas yra mažai. Dėl to galbūt stintmetis užsitęs, ir visi paragausime šių sidabrinių agurkinių žuvelių.stintos kormoranai

Šiandien atšauks ekstremalią situaciją

R.Renčeliauskas nebeprognozuoja, kad staiga gali kilti potvynis, kaip būdavo ankstesniais pavasariais, kai ledai užkimšdavo Nemuno vagą. Dabar nusekusiame Nemune, jo intakuose ir atšakose bei itin paseklėjusiose mariose vandens labai trūksta. Bet kituose Lietuvos rajonuose, Baltarusijoje sniego paklotas dar storas, tad vandens banga gali atsiristi.

„Tačiau nemanau, kad tai galėtų sukelti didelių problemų gyventojams. Todėl antradienį ketinu siūlyti Savivaldybės administracijos direktoriui Raimondui Ambrozaičiui atšaukti ekstremalią situaciją, kuri iki šiol galioja mūsų rajone. Jau laikas paleisti Pamaryje budinčius kariškius ir jų techniką – jau išsiversime be jų pagalbos. Turime valčių, visureigį“, – kalbėjo R.Renčeliauskas.

Jis priminė, kad vis dar apsemta ir apšąlę apie 16 tūkstančių hektarų pievų, ledų apsuptyje yra 24 kaimai su 175 gyventojais. Apsemta beveik 33 km rajoninės reikšmės kelių ir apie 50,5 km vietinės reikšmės kelių.