Leidimą būti valstybės sienos apsaugos zonoje galima užsakyti internetu

pasienio leidimaiValstybės sienos apsaugos tarnybos Pagėgių rinktinė informuoja, jog pakeista leidimų atvykti ir būti valstybės sienos apsaugos zonoje ir leidimo verstis ūkine, komercine ar kitokia veikla valstybės sienos apsaugos zonoje išdavimo tvarka.

Nuo šiol leidimus galima gauti ne tik atvykus į VSAT struktūrinį padalinį, bet ir elektroninėmis priemonėmis per Paslaugų ir gaminių kontaktinio centro portalą (www.verslovartai.lt).

Nuo 2008 m. birželio 1 d. Vyriausybei patvirtinus VSAZ prie sienos su Rusija ribas ir baigus jos žymėjimo darbus vietovėje, VSAT pareigūnai kontroliuoja patekimą į minėtą zoną. Ši priemonė padeda pasieniečiams kontroliuoti neteisėta veikla užsiimančių asmenų buvimą pažeidžiamiausiuose ruožuose. Nesilaikantys nustatytos tvarkos – baudžiami.

Į specialiais ženklais pažymėtą VSA zoną patekti galima tik gavus nemokamus leidimus. 

Visos vietovės visuose rajonuose yra paženklintos specialiais ženklais: miškuose ji pažymėta ant medžių pririštomis geltonomis juostomis su atitinkamais užrašais, prie keliukų – panašiais į kelio ženklais su teksto lentelėmis, laukuose – specialiais geltonais stulpais.

Nuvažiuoti pasivaikščioti Rusnėje, pavyzdžiui, Pakalnės upės krantine leidimai nereikalingi – reikia turėti tik asmens tapatybės kortelę ar pasą. Leidimai yra reikalingi norint būti teritorijoje nuo Ragininkų salos Nemunu aukštyn.

Prašymus būti VSAZ žvejai, keliautojai ir kiti asmenys iki šiol galėjo pateikti ir juos gauti tik atvykę į VSAT Pagėgių rinktinės štabą ar užkardas.

Rugsėjo 6 d. Vidaus reikalų ministras pasirašė įsakymą, kuriame numatyti leidimų išdavimo taisyklių pakeitimai.

Dabar prašymus pagal pavyzdinę formą asmenys galės pateikti atvykę į VSAT struktūrinį padalinį arba elektroninėmis priemonėmis per Paslaugų ir gaminių kontaktinio centro portalą (www.verslovartai.lt).

VSAT struktūriniuose padaliniuose prašymus galima pateikti kasdien, bet leidimai išduodami tik darbo dienomis, nuo 8 iki 17 val.

Terminuoti ir veiklos leidimai, kaip ir anksčiau, bus išduodami VSAT struktūriniuose padaliniuose, o nuolatiniai leidimai – tik VSAT rinktinėse ir užkardose. Išduoti leidimai įkeliami į VSAT informacinę sistemą. Pateiktus prašymus nagrinės ir sprendimus išduoti, atsisakyti išduoti leidimus ar juos panaikinti priims VSAT struktūrinių padalinių vadovų įgalioti VSAT darbuotojai.

Sprendimas išduoti ar atsisakyti išduoti leidimą priimamas per 10 darbo dienų nuo prašymo užregistravimo. Apie priimtą sprendimą išduoti leidimą asmenys bus informuojami telefonu, elektroniniu paštu, raštu ar elektroninėmis priemonėmis per 5 darbo dienas.

Leidimui gauti, kaip ir anksčiau, reikės pateikti pasą ar tapatybės kortelę, o kartu vykstant asmenims iki 16 metų – ir dokumentą, patvirtinantį tėvystę, motinystę, asmens paskyrimą globėju.

Neturintiems leidimo patekti į VSAZ yra draudžiama, už neteisėtą buvimą joje numatyta atsakomybė.