Leidimus limituotai stintų ir nėgių žvejybai jau galima įsigyti ir „Perlo“ terminaluose

perlas leidimasNuo vasario 28 d. leidimus limituotai stintų žvejybai tinkliniais samčiais Nemune, Skirvytėje, Pakalnėje, Auštumaloje ir Minijoje, taip pat nuo Palangos tilto ir upinių nėgių žvejybai bučiukais Minijoje, Šventojoje (pajūrio), Karaliaus Vilhelmo kanale, Akmenoje-Danėje, Nemune ir Kuršių mariose jau galima įsigyti ne tik elektroniniu būdu, bet ir loterijos „Perlas“ terminaluose.

Ši galimybė, pasak aplinkos viceministro Lino Jonausko, sudaryta, atsižvelgus į garbų daugumos pageidaujančiųjų žvejoti minėtais būdais amžių ir tai, kad jie gyvena kaimuose ir nesinaudoja elektronine bankininkyste.

Stintų žvejyba tinkliniais samčiais ir nėgių – bučiukais yra organizuota Nemuno žemupio upėse, puoselėjant senas žūklės tradicijas. Taip žvejoja tik vietiniai pamario gyventojai. Senieji palangiškiai mėgsta tinkliniu samčiu gaudyti stintas nuo Palangos tilto.

Iki šiol leidimus limituotai stintų ir nėgių žvejybai buvo galima įsigyti tik elektroniniu būdu – naudojantis Aplinkosaugos leidimų informacine sistema. Galimybė juos pirkti loterijos „Perlas“ terminaluose išvaduos senuosius žvejus mėgėjus nuo papildomų rūpesčių.

Kadangi „Perlo“ terminale įsigytame leidime yra nurodomas laikas, kada jis pirktas, žvejas su tuo leidimu gali žvejoti ne kalendorinę parą (iki tos dienos 24 val.), bet 24 valandas nuo tada, kai įsigijo leidimą.