Leitgiriškiai džiaugiasi nauja viešąja erdve

5 Leitgiriu ukininkai DSCN9638Žvarboko sekmadienio vidurdienį bendruomeniška, jauki ir iniciatyvių žmonių sutelkta šventė kvietė į, rodos, užmirštą Dievo kampelį – Leitgirius. Čia visų vietos gyventojų ir aplinkinių džiaugsmui atidaryta erdvi poilsio zona, kurioje nuo šiolei laisvalaikį smagiai galės praleisti vaikai, paaugliai bei suaugusieji.

Besididžiuodami atliktais darbais, pasipuošę ir nešini vaišėmis į poilsio zonos atidarymą susirinko vietos gyventojai ir draugai iš kaimyninių vietovių: Kanteriškių, Juknaičių, Pašyšių ir Šilutės. Leitgiriškius su nauja viešąja erdve sveikino Juknaičių seniūnas Alfredas Gaubys, o vaikų džiaugsmui į renginį atvykęs policijos draugas šuo Amsis mažuosius mokė saugaus elgesio poilsio zonoje ir kelyje, dalino prevencines priemones. Kartu su Amsiu viešėjo ir policijos rėmėjai, kurie norintiesiems ženklino turtą.

Gavo ir žemės, ir pinigų3 Leitgiriu ukininkai DSCN9569

Ne paslaptis, kad jau daug metų Leitgirių nepasiekė jokios investicijos, o susiklosčiusios aplinkybės daugumą jaunosios kartos atstovų vertė mąstyti apie gyvenimą kitur. Uždaryta mokykla, parduotuvė, neliko ir sporto aikštelės. Žmonės nustojo tikėti, kad gali kas nors pasikeisti.

Tačiau prieš porą metų nedideliame kaimelyje, kur gyvena vos 113 žmonių, susibūrė bendruomenė. Neturėdami jokio pastato, kuriame galėtų susirinkti ir pabendrauti, taip pat ir, nesant laisvam valstybinės žemės ploteliui, jie nutarė imtis vieno būtiniausių tikslų – įrengti viešąją erdvę. Tam, kad tokia erdvė atsirastų, geranoriškai naudotis nuosavu sklypu leido vietos ūkininkas, vienas iš bendruomenės narių Marius Čėsna. Tad, bendruomenei vieningai pritarus, netrukus buvo imtasi ir projekto įgyvendinimo darbų.

Paraiškos parengimą leitgiriškiai patikėjo bendruomenės narei Ritai Grigalienei, kuri jau turėjo patirties šioje srityje.

Kai kaimo gyventojus pasiekė ir žinia, kad jų prašymas išgirstas ir poilsio zonos sukūrimui kaime paskirta 5 998,60 Eur nacionalinės paramos lėšų, užgriuvo ir nauji rūpesčiai. Tam, kad pavyktų įgyvendinti projektą, reikėjo 741,40 Eur nuosavų lėšų.

Sprendžiant šią dilemą pagalbos ranką Leitgirių bendruomenei ištiesė UAB „Šilutės vėjo projektai“, kurie paskyrė 700 eurų.

4 Leitgiriu ukininkai DSCN9574Aikštelė džiugins visus

Šventės dieną kartu su visais pasidžiaugti nuveiktais darbais negalėjo šiuo metu išvykusi Leitgirių kaimo bendruomenės pirmininkė Rita Raulynienė, tad projektą pristatyti buvo patikėta jo rengėjai R.Grigalienei. Moteris susirinkusiesiems sakė, kad bendra projekto „Poilsio zonos sukūrimas Leitgirių kaime“ vertė – 6 740 eurų, kad žmonės su užsidegimu rinkosi į projekto įgyvendinimo pasitarimus, darė talkas tvarkant poilsio zonos teritoriją, kurioje vasarą augo javai.

Poilsio aikštelė įrengta taip, kad tenkintų visų gyventojų grupių poreikius. Čia, nepaisant oro sąlygų, bus galima mokytis, organizuoti susirinkimus ir renginius, taip pat spręsti vietos problemas, švęsti šventes, nes pastatyta pavėsinė su lauko baldais. Žaidimo aikštelėje auginantieji vaikus su jais galės saugiai bei įdomiai praleisti laiką, stebėti žaidžiančiuosius, pasigrožėti gamta ir pabendrauti. Tam įrengi suoliukai, mažos ir didelės sūpynės, šiukšliadėžės. O norintieji sportuoti ir aktyviai leisti laiką, ypač jaunimas, galės pasimankštinti ant skersinių.

Šventinė ceremonija pradėta juostos kirpimu, o ją perkirpti pakviesti labiausiai nusipelnę ir prisidėję prie aikštelės atsiradimo žmonės – žemės, ant kurios pastatyta aikštelė savininkas M.Čėsna, bendruomenės pirmininkės dukra Rūta ir seniūnaitis Regimantas Grigalis. Tam, kad naujoji erdvė neštų džiugesį ir palaimą, Šilutės Šv. Kryžiaus bažnyčios klebonas Stasys Toleikis pašventino poilsio zoną ir sutelkė žmonės bendrai maldai.

Šventės metu niekas nenuobodžiavo: žmonės bendravo, žaidė, šoko ir dainavo, vaišinosi savo ir leitgiriškės Aušros čia pat išvirtu plovu bei keptais bulviniais blynais.

Aptardami įgyvendintą projektą kaimo gyventojai užsiminė ir apie būsimus darbus – pavasarį pasės žolę, apsitvers teritoriją, pasodins augalų ir džiaugsis dar jaukesne poilsio zona.

Viešoji erdvė, atsiradusi gana atokiame ir ne taip dažnai aplinkinių žvilgsnius traukiančiame kaime – tik dalis vietos gyventojų nuopelnų. Leitgiriškiai savo kraitėje turi ir daugiau nuveiktų darbų: iš savivaldos lėšų įrengtą autobusų stotelę, įsigytus sulankstomus stalus ir suolus, kuriuos naudoja įvairių renginių metu.

Aikštelės labai reikėjo1 Leitgiriu ukininkai DSCN9537

Viešosios erdvės atidarymo dieną kalbinti šventės dalyviai neslėpė džiugesio ir tvirtino, kad ši vieta yra labai svarbi ir reikalinga kaimui.

Juknaitiškiai Modestas ir Vilma su pusantrų metukų sūneliu Tajumi „Šilutės naujienoms“ sakė, jog į šventę atvyko išgirdę apie ją iš giminių.

„Kartais užsukame į Leitgirius. O dabar, kai yra tokia aikštelė, bus smagu ir pažaisti mūsų mažyliui“, – sakė Modestas. Jaunieji tėvai mano, kad būtų gerai, jei tokia erdvė atsirastų ir Juknaičiuose, kuriuose šiuo metu vaikai gali kartu pažaisti, pabendrauti tik vaikų darželio erdvėje.

Iš Leitgirių kilusi ir čia užaugusi Lina, kuri šiuo metu gyvena netoli Kanteriškių, taip pat džiaugėsi aikštele.

„Leitgiriuose gyvena tėvai, pas kuriuos savaitgaliais ir per atostogas vieši mano vaikai“, – sakė moteris. Tad, anot jos, tokia aikštelė bus smagia vieta vaikams įdomiai praleisti laiką, laisvalaikiu po darbų susirinkti suaugusiesiems bei taps traukos objektu.