Lelija stebina žiedynu iš 40 žiedų

pagryniai lelija 40 zienuGamta kasmet iškrečia vienokių ar kitokių pokštų: tai viduržiemį žiedais apipila medelius, tai subrandina neregėto dydžio grybus ar daržoves.

Pamatyti neregėto gausumo lelijos žiedyną šią vasarą buvome pakviesti į Pagryniuose gyvenančių Irenos ir Aloyzo Šiaudvyčių namus.

“Išties neregėto gausumo žiedynas, kitaip nepasakysi”, – kraipome galvas, apžiūrinėdami ant vieno stiebo net 40 žiedų sukrovusią stambiažiedę leliją. Vieni žiedai jau nužydėję, kiti – mažesni – dar tik spraudžiasi pro dabar išsiskleidusius žiedus, o visi kartu sudaro ne lelijoms įprastą žiedyną – tiesiog bumbulą.

Bet tokia gausybė žiedų ir nesutilptų ant vieno stiebo, jei visi būtų vienodai stambūs. Šios lelijos stiebas toks, kokio matyti irgi neteko – tai akivaizdžiai bent 5 stiebai, krūvon šonais suaugę, tad visas iš pažiūros primena plokščią lentelę, žymiai tankiau nei kiti stiebai nukabintą lapais…pagryniai lelija seimininke

Šeimininkė pasakoja šią leliją prieš kelerius metus parsisiuntusi iš firmos „Florexlit”. Augalas nuo pirmųjų metų stebino neįprastu žiedynu, bet dar niekada tas žiedynas nebuvo toks gausus kaip šiemet. Beje, kiti to paties krūmelio stiebai, kaip ir kitos lelijos, per visą vegetaciją išskleidžia vos 10-12 žiedų.

Irenos ir Aloyzo sodybos aplinkoje auga ir daugiau atsiųstų gėlių. Tiesa, kurias patys daugino, o kurias vaikai dovanojo, jau ir nebepasakytų – tiek čia įvairių atspalvių lelijų, vienadienių, rožių, visokiausių vienmečių ir daugiamečių augalų, krūmų ir medelių.

Spalvingi augalai iš vazonėlių svyra ir pavėsinėje, ant laiptų į namą, džiugina į sūpuokles sėdusiųjų ar tiesiog po sodą vaikštančiųjų akis.

„Ir kas čia tokio? Pas kitus žmones dar gražiau viskas sutvarkyta”, – tikina šeimininkė, matydama iš nuostabos aikčiojančius svečius.

Neskaičiavo Šiaudvyčiai, kiek iš viso jų sodyboje augalų rūšių, nes argi juos visus suskaičiuosi? Irena tik džiaugiasi, kad ir vyras, ir vaikai jai padeda gėlynus prižiūrėti, mat maždaug pusė 30-ies arų sodybos teritorijos skirta grožiui. Naujų augalų Irena sako jau nebeužsakinėjanti: ir brangūs jie dabar, ir sveikata nebe ta, kad tokius plotus prižiūrėtų.