Lengvi kasdieniai pokyčiai, kurie rudenį padės būti aktyviems

 

Untitled-1 copyKuomet lauke pilka, šalta ir nesinori niekur lįsti iš šiltų namų, labai svarbu prisiversti ir judėti, užsiimti aktyvia fizine veikla. Neprivaloma skubėti įsigyti abonemento į sporto salę – mankštą galima atlikti tiek namie, tiek vykstant į darbą. Pokyčiai gali būti tokie paprasti, kad nesunkiai bus randamas darbų kupinoje dienotvarkėje laikas, skiriamas papildomam judėjimui. Svarbu netingėti ir skirti kasdien bent 15-30 min aktyviam judėjimui, kad ne tik atrodyti, bet ir jaustis puikia.

Lauko treniruokliai

Pastaruoju metu vis labiau populiarėja treniruoklių gamyba ir montavimas šalia daugiabučių kiemų, aikštelių. Tai puikus skatinimas visuomenei pasirūpinti savo sveikata, mat treniruokliai yra universalus puikiai tinka tiek jauniems, tiek senjorams. Nereikia būti profesionalu, norint atlikti pratimus ant jų – jie sukurti taip, kad pratimai būtų atliekami nesunkiai, bet jų rezultatas būtų efektyvus. Taip pat, sportuodami lauke, papildomai praleidžiate laiką gryname ore – o tai yra viena pagrindinių gydytojų rekomendacijų.

Mankšta namuose

Jei pasižadėjote pradėti daugiau mankštintis, o už lango žvarbus, šaltas oras, o dar ir lyja, puiki proga prasimankštinti namuose, Internete apstu įvairiausių pratimų – nuo šokių iki jogos, nuo kardio iki tempimo pratimų – kiekvienas gali rasti sau tinkamą. Pratimus parodo, paaiškina treneriai, todėl stebint juos, ir patiems pavyks atlikti pratimus teisingai. Taip pat galima rasti 5, 15, ar 45 minučių trukmės treniruotes, tad nepavyks pasiteisinti, jog sportui laiko nėra.

Untitled-2 copyMinimalūs pokyčiai

Dažniau judėti, net ir skubant atlikti darbus, tikrai galima. Vykti į ar iš darbo vietoj mašinos galima ir viešuoju transportu, ar dviračiu, paspirtuku. Rečiau naudojant mašina, žmogus daugiau juda. Galima, pavyzdžiui vykstant į darbą autobusų, išlipti viena ar dviem stotelėmis anksčiau ir prasieiti, taip ne tik papildomai daugiau judama, bet ir praskaidrinamos mintys prieš darbą. Ofise, jeigu yra liftas ir reikia palypėti vos vienu, keliais aukštais, taip pat galima pasirinkti laiptus – tai ypatingai rekomenduojama tiems, kurie dirba sėdimą darbą.