Lenkijoje rasta nužudyta rusniškė bus palaidota gimtinėje

palaidota baliutavicienePraėjusią savaitę galutinai sužlugo viltis, kad prieš pusmetį Didžiojoje Britanijoje mįslingai pradingusi 29 metų Vitalija Baliutavičienė dar gyva. Pasmaugtos rusniškės kūnas trečiadienį buvo rastas užkastas Lenkijoje. Žmogžudyste įtariamas jos buvęs vyras – tauragiškis verslininkas.

Didžiosios Britanijos Piterboro mieste gyvenusi V.Baliutavičienė buvo pagrobta ir nužudyta prieš savo jubiliejų – pernai rugpjūčio 15-ąją jai būtų sukakę 30 metų.

Vyras neigė nužudęs

Prieš kelerius metus su vyru išsiskyrusi ir 10 metų sūnų auginusi moteris buvo susiradusi darbą vienoje Piterboro gamyklų. Rugpjūčio 12-ąją apie 5 val. ji išėjo iš namų ir patraukė į įdarbinimo agentūrą. Kad pasiektų ją, lietuvė turėjo pereiti dvi gatves.

Bet agentūroje, iš kurios turėjo būti vežama į darbą, Vitalija nepasirodė. Apylinkes, kuriomis ji turėjo eiti į darbą, tyrę policininkai neaptiko jokių dingusiosios pėdsakų.

Netrukus pareigūnai išsiaiškino, kad lietuvė buvo pagrobta ir įsodinta į automobilį „Mercedes Benz Vito“, kurio valstybinis numeris ANU 666. Automobilį vairavęs Rimas Venclovas – Lietuvos įmonės „Fotoaibė“ savininkas – buvo sulaikytas rugpjūčio 31 dieną. Policininkai verslininką netikėtai užklupo prie parduotuvės Tauragėje.

46 metų vyrui pateikti įtarimai dėl V.Baliutavičienės pagrobimo ir nužudymo.

Sausio pabaigoje Londone prieš teismą stojęs R.Venclovas neigė pagrobęs ir nužudęs savo buvusią žmoną. V.Baliutavičienę pagrobusiam nusikaltėliui padėjusios 29 ir 40 metų moterys buvo paleistos už užstatą. Gali būti, kad viena jų pareigūnams prasitarė, kur buvo užkastas nužudytosios kūnas.

Pakeitė pavardę ir išvaizdą

V.Baliutavičienė su Rimantu Baliutavičiumi (dabar jo pavardė Venclovas) susituokė, kai jųdviejų sūnui buvo 7-eri. Sutuoktiniai dirbo Tauragės įmonėje „Fotoaibė“, o po kiek laiko išvyko į Londoną.

Vitalija liko užsienyje, o jos vyras sugrįžo į Lietuvą ir pasikeitė pavardę. Pažįstamiems jis teigė, kad išsiskyrė su žmona ir nusprendė gyventi Tauragėje.

Kad įtariamasis gali slėpti baisią tragediją, žurnalistams papasakojo nužudytosios draugė Irma Rimkienė. Ji su V.Baliutavičiene paskutinį kartą bendravo pernai liepą, kai Vitalija buvo grįžusi pas Rusnėje gyvenančią motiną 63 metų Vandą Černeckaitę.

„Mes tapome draugėmis, kai Vitalijai buvo 19 metų. Aš pažinojau Rimantą iki vestuvių, o po skyrybų Vitalija pasakojo, kad buvęs vyras nepalieka jos ramybėje, persekioja ir grasina nužudyti.

Kai paskutinį kartą kalbėjomės likus mėnesiui iki jos dingimo, Vitalija ištarė baisius žodžius. Buvęs vyras jai pasakė: „Jeigu aš tavęs nenužudysiu, tai parduosiu. Tu negyvensi, nes aš vis tiek tai padarysiu“.

„Vitalijos prašiau: „Būk gera, pasislėpk nuo jo, nes jis yra antžmogis“, – pasakojo I.Rimkienė.
Pasak I.Rimkienės, apie tai, kad R.Venclovas planuoja nužudyti buvusią sutuoktinę, žinojo policininkai. Bet jų žiniomis, prieš Vitaliją smurtavo R.Baliutavičius, o ne R.Venclovas.

Vitalija stengėsi nuo buvusio vyro pasislėpti. Ji keisdavo gyvenamąją vietą, darbą, tačiau vyras ją surasdavo ir atvirai grasindavo. Kartą norėjo pasmaugti, bet Vitalija paspruko.

Policininkai dėl smurto pradėjo ikiteisminį tyrimą, dėl to Rimantas nebegalėjo atvažiuoti į Angliją.
Vitalija sakė, jog jis pakeitė vardą, pavardę ir išvaizdą, kad toliau galėtų ją persekioti.

Po vestuvių tapo agresyvus

Policija pranešė, kad nužudyti lietuvę R.Venclovui galėjo padėti dvi moterys. Pasak I.Rimkienės, tai pirmoji Rimanto žmona ir dabartinė ar jau buvusi jo draugė.

Rimantas gerai sutardavo su savo buvusia žmona, kuri gyveno Anglijoje ir bendravo su Vitalija. Moterys kartais susitikdavo, nes Vitalijai atrodė, kad pirmoji Rimanto žmona buvo gera, draugiška. Vėliau ji suprato, kad ta moteris buvusiam vyrui pasakydavo, kur ji gyvena.

Ar Vitalija suprato, kodėl buvęs vyras po skyrybų neleido jai ramiai gyventi su vaiku? Pasak I.Rimkienės, priežasties ji nežinojo. Kol jie gyveno nesusituokę, Rimantas buvo geras, paslaugus, pirkdavo jai viską, ko reikėdavo.

„Kai Vitalija pasakė, kad ketina tekėti, aš jos prašiau to nedaryti, nes Rimantas man nepatiko. Jis buvo vyresnis, jo išvaizda man kėlė nepasitikėjimą. Po vestuvių jis tapo agresyvus – naudojo fizinį ir psichologinį smurtą, paaiškėjo, kad anksčiau buvo teistas už vagystes.

Sūnaus jis nemylėjo. Mačiau, kaip įėjęs į Vitalijos motinos butą, perlipo per ant grindų žaidžiantį sergantį berniuką, padėjo jo daiktus, kuriuos jam buvo padavusi Vitalija, ir nepaklausęs apie sūnaus sveikatą išdrožė pro duris“, – pasakojo I.Rimkienė.

Pas motiną atvykusi Vitalija vaikščiodavo su mėlynėmis ant veido. Galiausiai ji nebeištvėrė – nusprendė skirtis. Ji tikėjosi, kad po skyrybų gyvenimas pasikeis į gerąją pusę. Tačiau buvęs vyras ėmė elgtis dar bjauriau – pradėjo grasinti, kad paims vaiką.
Vitalija prašė vyro palikti ją ramybėje, norėjo nuo jo pabėgti, bet jis vis tiek buvo prie jos prilipęs.

Anūką globos močiutė

Kad policininkai rado negyvą Vitaliją, Irmai pranešė jos motina. Moteris klausė, už ką Dievas ją taip nubaudė.

V.Černeckaitės gyvenimas buvo nelengvas. Sutuoktinis nuskendo, kai vaikai buvo maži. Vanda nenorėjo, kad Vitalija ir sūnus Audrius augtų su patėviu, todėl viena juos užaugino. Ji sakė nenorinti tokio vyro, kuris smurtautų ir nemylėtų jos vaikų.

Audrius su šeima gyvena Klaipėdos rajone, o Vanda tikėjosi išvažiuoti į Angliją. Ji buvo išsiuntusi savo daiktus dukteriai, bet netrukus namus pasiekė baisi žinia, kad Vitalija dingo.

Rimantas iki šiol neigia ją nužudęs.

Šilutės vaiko teisių apsaugos skyriaus vedėja Indra Pranaitienė sako, kad V.Černeckaitė yra sutvarkiusi visus reikiamus dokumentus tapti anūko globėja, ji atitinka globėjai keliamus reikalavimus.

Kai bus galimybė, berniukas, kuris pageidauja gyventi su močiute, bus grąžintas į Lietuvą.

Rusniškiai nusprendė padėti dukters netekusiai moteriai, nes kūno pargabenimas atsieina nemažai pinigų. Aukos renkamos seniūnijoje, taip pat šeimos draugės kviečia neabejingus kraštiečius pervesti pinigų į V.Baliutavičienės mamos Vandos Černeckaitės sąskaitą banke DNB: LT97 4010 0435 0005 6329.

V.Baliutavičienė bus palaidota Rusnės kapinėse.