Lenkijos muitininkus iškeikusi šilutiškė gavo baudą

1272276718picture20002Sakoma, kad girtam velnias pagalvę pakiša, kad minkščiau nukristų. Bet, ko gero, ir liežuvį atriša, dėl ko vėliau neretai tenka gailėtis. Šilutės rajono apylinkės teismas praneša, kad nuteisė 54 m. sulaukusią Šilutės rajono gyventoją G.P., kuri, būdama neblaivi, apkeiksnojo ir apspardė Lenkijos Ogrodniki muitinės kontrolės posto pareigūnus.

Teismo duomenimis, 2008 m. muitinės kontrolės posto teritorijoje moteris tyčia necenzūriniais ir vulgariais žodžiais įžeidė tris pareigūnus, vieną jų pavadindama šunimi.

Be to, vengdama privalomo pasienio kontrolės muitinės patikrinimo, sulaikymo metu keleivė iš Lietuvos Lenkijos pareigūnams dar spėjo pamojuoti ir įžeidžiančiais rankų pirštų gestais. Tokiais veiksmais G.P. įžeidė savo pareigas einančių valstybės tarnautojų garbę ir orumą.

Karingai nusiteikusi rajono gyventoja pripažinta kalta ir dėl fizinio smurto panaudojimo prieš kontrolės posto pamainos viršininką ir dar vieną pareigūną. Pastarajam spyrė ir sužeidė kairės rankos plaštaką, taip nesunkiai sutrikdydama jo sveikatą.

Teisme moteris savo kaltės nepripažino. Ji aiškino, kad iki pasienio kontrolės posto atvyko su draugų sutuoktinių pora jų automobiliu. Neneigė, kad buvo išgėrusi šiek tiek brendžio, tačiau sakė buvusi neapsvaigusi.

Anot G.P., pareigūnų ji neįžeidinėjo, nes nemoka lenkiškai, o šie nesuprato, ką ji kalba. Kraštietė neigė pareigūnų atžvilgiu naudojusi smurtą, sakė niekam nesipriešinusi ir sužalojimų nepadariusi.

Moteris pasakojo pareigūnei parodžiusi špygą, tačiau tvirtino, kad pareigūnai su ja, sulaikyta dėl teisėtai į Lenkijos Respubliką įvežtų 10 blokų cigarečių ir bandančia pereiti sieną, elgėsi nemandagiai. Esą, jos supratimu reikalavo kyšio, naudojo fizinę prievartą, antrankius.

Tačiau Lenkijos Respublikos generalinė prokuratūra, atlikusi tyrimą, pareigūnų veiksmuose piktnaudžiavimo nenustatė.

Teismas, įvertinęs nukentėjusiųjų ir liudytojo parodymus, kitus įrodymus, pripažino G.P. kalta dėl to, kad įžeidė penkis valstybės tarnautojus ir dviem jų pasipriešino panaudodama fizinį smurtą.

Teismas nenustatė jos atsakomybę lengvinančių aplinkybių, o sunkinančia pripažino faktą, kad ji nusikaltimus padarė būdama apsvaigusi nuo alkoholio.

Už padarytus nusikaltimus teismas G.P. skyrė 1 metų ir 9 mėnesių laisvės atėmimo bausmę bei 20 MGL dydžio (2 600 Lt) baudą. Tačiau paskirtos laisvės atėmimo bausmės vykdymą atidėjo.

Silutes naujienu LOGO copy