LEU rektorius įvertino šilutiškių knygą

knyga-516x715Pavasarį, minint Spaudos, kalbos ir knygos dieną, F.Bajoraičio viešojoje bibliotekoje buvo pristatyta nauja Šilutės Hermano Zudermano literatūrinės kraštotyros klubo narių parengta knyga „Laiškai mokytojui“.

Neseniai klubo prezidentė Romualda Dobranskienė sulaukė Lietuvos edukologijos universiteto rektoriaus Algirdo Gaižučio atsiliepimo.

Knyga „Laiškai mokytojui“ sudaryta išsaugant originalų tuos laiškus rašiusios moters stilių, laikantis nuoseklaus rašymo laiko. Laiškų autorė (knygoje ji neįvardijama) juos rašė 1992-1995 metais mokytojai, su kuria ji, besimokydama kitoje mokykloje, susitiko tik keletą kartų užklasiniuose renginiuose.

Nuo to laiko buvo praėję jau daug metų, tačiau atsitiktinai sutikta mokytoja tai mokinei, tapusiai jau brandžia moterimi, tebebuvo šviesa to pasaulio, kuriame ji troško būti – humaniško, turtingo kultūros pasaulio. Knygoje – laiškų apysakoje – atsiskleidžia drama žmogaus, kuris mokykloje to negavo.

Manydami, kad kai kurios laiškuose keliamos problemos tebėra aktualios ir dabar, kad mokytojo asmeninė atsakomybė už mokinio dvasinio pasaulio raidą nė kiek nemąžta, klubo valdyba padovanojo porą knygelės egzempliorių Lietuvos edukaciniam universitetui, asmeniškai ir rektoriui dr. Algirdui Gaižučiui.

Netrukus rektorius atsiuntė padėkos laiškelį klubo prezidentei R.Dobranskienei.

„Gavau Jūsų žinomo klubo bendražygių knygą „Laiškai mokytojui“. Pradėjau skaityti ir man atsivėrė Jūsų sumanymo prasmingumas. Tai išties gera, šviesi knyga apie mūsų nesėkmes, stoką širdies dosnumo ir atjautos palydint vaikus, paauglius, jaunuolius į vaiskias kultūros erdves ir nelengvo gyvenimo peripetijas. Jūs parengėte ir išleidote šiltą ir skausmingą knygą“, – rašo A.Gaižutis, pabaigoje palinkėdamas „geros vasaros nuotaikos ir šviesių minčių“.