Liberalai mano, kad Savivaldybei nereikėtų pirkti „Vėtrungės“ poilsio stovyklos

stop-sign-1496105Šilutės savivaldybės tarybos posėdyje liberalai nepritarė, kad Savivaldybė pirktų Kintuose esančią vaikų poilsio stovyklą „Vėtrungė“. Jie mano, kad stovyklavietės atnaujinimo turėtų imtis privatininkai, o Savivaldybė turėtų investuoti ne į griūvančius stovyklos pastatus, o į mokyklas.

Tačiau valdančiosios koalicijos politikai balsų dauguma palaikė iniciatyvą atkurti „Vėtrungės“ stovyklavietę ir nusprendė ją išpirkti už 30 tūkstančių eurų.

Labiau pasitiki privatininkais

Svarstant klausimą dėl „Vėtrungės“ stovyklos pastatų pirkimo, savivaldybės Tarybos Liberalų frakcijos atstovas Algirdas Gečas sakė, kad sveikintina iniciatyva, jog stovykla „Vėtrungė“ atnaujintų veiklą, nes vasaros poilsio stovyklų vaikams trūksta. Tačiau, liberalų nuomone, Savivaldybei nederėtų pačiai imtis verslo projektų, nes privačios įmonės tokį projektą įgyvendintų sparčiau ir racionaliau.

A.Gečas stebėjosi, kad savivaldybės Tarybos Socialinių reikalų komitete savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojas Virgilijus Pozingis, kalbėdamas apie būsimo pirkinio naudą, paaiškino tik tiek, kad labiausiai vertinga tik stovyklos vieta, nors ji priklauso valstybei.

A.Gečui abejonių kėlė savivaldybės vadovų viešai dėstoma versija, kaip reikėtų atgaivinti stovyklą – nupirkti už savivaldybės biudžeto pinigus ir panaudos sutartimi perleisti Šilutės turizmo ir paslaugų verslo mokyklai, nors su šia mokykla stovyklos atkūrimo klausimai visai nederinti.

Tikisi valstybės investicijų

Mero Vytauto Laurinaičio teigimu, liberalai be reikalo nuogąstauja dėl to, kad neva Savivaldybė atstumia privatų verslą. Pasak mero, vaikų poilsio stovyklos veiklos atnaujinimas verslininkams nėra patraukli investicija, kitaip jie anksčiau nei Savivaldybė būtų siekę įsigyti 4 metus jau nebeveikiančią stovyklą.

Be to, pasak mero, valstybės ar ES investicijų paramą tokio viešo objekto renovacijai gali gauti tik Savivaldybė. Jis minėjo, kad rugsėjo mėnesį startuos Švietimo ir mokslo ministerijos finansavimo programa, skirta vasaros poilsio stovyklų atnaujinimui, ir bus galimybė gauti 200 tūkst. eurų paramą. Kita galimybė gauti dar didesnę paramą – jeigu stovyklos renovaciją pavyktų susieti su turizmo ir paslaugų verslo specialistų praktiniu mokymu. Tokia galimybė aptarta su Švietimo ir mokslo ministerijos vadovybe. Šilutės turizmo ir paslaugų verslo mokykla priklauso Švietimo ir mokslo ministerijai, todėl su tos mokyklos vadovybe, pasak mero V.Laurinaičio, reikalai bus derinami vėliau.

Ministerija pati įsigyti vasaros stovyklą, pasak mero, negali.

Nesusitvarko savo valdomo turto

Liberalas Raimundas Ambrozaitis stebėjosi, kad Šilutės savivaldybės valdžia siekia įsigyti sugriuvusią stovyklą ir ieškoti  milijoninių investicijų jos renovacijai, nors visai neseniai dėl lėšų stygiaus uždarė tris pagrindines mokyklas.
Liberalas Jonas Jatautas priekaištavo, kad Savivaldybė užsimojo išleisti 30 tūkst. eurų „svajonių startui“ – nėra jokio konkretaus verslo plano, kaip veiks stovykla. Jo nuomone, kad renovuojant stovyklą net ir su valstybės investicijomis teks nemažai pridėti ir Savivaldybės biudžeto lėšų. J.Jatautas mano, kad Savivaldybei vertėtų tuos 30 tūkst. eurų investuoti ne į apleistą stovyklą, bet į tas mokyklas, kurios iki šiol veikia neturėdamos higienos pasų.

Tokie priekaištai nepatiko merui V.Laurinaičiui. Jis neigė, kad Savivaldybė uždarė mokyklas – mokyklos buvo tik reorganizuotos. Mokyklų higienos pasų problema išliktų net ir investavus 30 tūkst. eurų, nes, pasak V.Laurinaičio, yra specifinių reikalavimų, kuriuos įgyvendinti sovietinių laikų pastatuose neįmanoma.

Už „Vėtrungės“ stovyklos pastatų pirkimą balsavo 13 valdančiosios koalicijos politikų. Posėdyje nedalyvavo Tėvynės sąjungos – Lietuvos krikščionių demokratų atstovai, nes jie dalyvavo partiečio, Šilutės Garbės piliečio Algirdo Červinsko laidotuvėse.