Liberalai nebepasitiki V.Pavilonio veikla

Untitled-1 copyŠilutės savivaldybės tarybos Liberalų frakcija piktinasi valdančiosios koalicijos atstovo, partijos Tvarka ir teisingumas frakcijos nario Vaido Pavilonio nekompetentingu vadovavimu UAB „Šilutės šilumos tinklai“ Stebėtojų tarybai.

Liberalų frakcijos pirmininkas Algirdas Gečas liberalų vardu Tarybos posėdyje paskelbė pareiškimą rajono Merui, Tarybai ir Savivaldybės administracijos direktoriui, kuriame be kita ko yra ir pasiūlymas atleisti iš Stebėtojų tarybos pirmininko pareigų V.Pavilonį.

Prasnaudė neteisėtą šilumos kainos branginimą

A.Gečas prieš paskelbdamas pareiškimą apgailestavo, kad savivaldybės Tarybos komitetų ir net dviejuose Tarybos posėdžiuose iš eilės nedalyvauja partijos Tvarka ir teisingumas frakcijos atstovas V.Pavilonis. Todėl Liberalų frakcijos politikai, pasak pirmininko A.Gečo, buvo priversti paskelbti pareiškimą nedalyvaujant V.Paviloniui.

Pareiškime teigiama: „Mes, Šilutės rajono savivaldybės VIII šaukimo tarybos nariai (Algirdas Gečas, Jonas Jatautas, Raimundas Ambrozaitis ir Vidas Gečas), priklausantys Liberalų frakcijai dar kartą keliame klausimą dėl 2017 m. rugsėjo mėnesį savivaldybės tarybos 27 – ajame posėdyje svarstyto ir patvirtinto sprendimo projekto „Dėl UAB „Šilutės šilumos tinklai“ tiekiamos šilumos kainų dedamųjų nustatymo“. Šiame sprendimo projekte buvo patvirtinta, kad centralizuotai tiekiamos šilumos vartotojai nuo 2014 m. balandžio 1 d. iki 2016 m. gruodžio 31 d. už pateiktą šilumą UAB „Šilutės šilumos tinklai“ permokėjo 564,0 tūkst. Eur.

Įvertinę  aukščiau paminėtą faktą ir tai, kad UAB „Šilutės šilumos tinklai“ yra viena iš strateginių Šilutės rajono savivaldybės kontroliuojamų įmonių mes prašome:

Paaiškinti, kodėl Šilutės rajono savivaldybės administracija (UAB „Šilutės šilumos tinklai“ Stebėtojų taryboje yra ir savivaldybės administracijos deleguoti asmenys) kelerius metus nepastebėjo neteisėtai pabrangintos šilumos fakto ir nieko nedarė, kad padėtis būtų ištaisyta kuo skubiau.

Siūlome atleisti iš pareigų UAB „Šilutės šilumos tinklai“ Stebėtojų tarybos pirmininką V.Pavilonį, kurio vadovaujama struktūra nesugebėjo užtikrinti deramos įmonės veiklos stebėsenos.   Prašome Šilutės rajono savivaldybės tarybos Kontrolės komitetą (pirmininkas konservatorius Zigmantas Jaunius) atlikti tyrimą dėl susidariusios padėties UAB „Šilutės šilumos tinklai“ ir tyrimo rezultatus pateikti Savivaldybės tarybai.“

Apie kelerius metus Savivaldybės šilumos įmonės neteisėtai pabrangintą šilumą ir Vyriausiosios kainų ir energetikos kontrolės komisijos nustatytus bendrovės pažeidimus „Šilutės naujienos“ rašė šiemet, rugpjūčio 14 dieną, straipsnyje „Kainų ir energetikos kontrolės komisija mažina Šilutės šilumininkų apetitą“ ir spalio 8 d. straipsnyje „Šilutės šilumos tinklai“ 3 metus šilumą pardavinės pigiau, kad sugrąžintų skolą vartotojams“.

V.Pavilonis apie pigesnį kurą žinojo

Minėtuose straipsniuose „Šilutės naujienos“ jau rašė, kad UAB „Šilutės šilumos tinklai“, galimai dėl klaidos ar tyčia, pažeidė įstatymais nustatytą tvarką, kad įsigijusi kuro pigiau nei Kuro biržos kainos (pigiau nei 5 proc.) privalėjo Kainų ir energetikos kontrolės komisijoje tikslinti naują centralizuotos šilumos kainą.

Beja, svarstant klausimą dėl priverstinio nurodymo šilumos tiekimo įmonei kompensuoti nepagrįstai padidintos kainos nuostolį gyventojams socialdemokratas Arūnas Pupšys bendrovės direktoriaus Vaidoto Mačiulio klausė: „Ar Stebėtojų tarybos pirmininkas žinojo, kad įmonė naudoja pigesnį kurą?“ Tuomet V.Mačiulis atsakė, jog žinojo.

Savivaldybės politikai jau porą mėnesių negali gauti jokių V.Pavilonio paaiškinimų. V.Pavilonis jau bemaž du mėnesius nedalyvauja Savivaldybės tarybos veikloje. Nepatvirtintomis žiniomis, visą šį laikotarpį, išskyrus tik kelias dienas, jis turi nedarbingumo pažymėjimą. Paskutinį kartą politikas susirgo tuoj pat po to, kai skandalingai atšventė išleistuves iš darbo Šilutės uoste. Apie tai, kaip V.Pavilonis automobiliu išvertė uosto tvorą, o policija iš karto po įvykio jam nustatė vidutinį girtumą, „Šilutės naujienos“ rašė spalio 5-ąją, straipsnyje „Kelių gaideliu tapęs politikas išvertė uosto tvorą“.