Liberalcentristai suabejojo – būti prie valdžios ar opozicijoje?

OPOZICIJANaujoji valdančioji dauguma, kuriai vadovauja konservatorius Šarūnas Laužikas, jau turi vieną oficialų opozicijos politiką – Arvydą Jaką.

A.Jakas rajono Tarybos posėdyje nustebino visus pareiškimu, kad išstoja iš Liberalų ir centro sąjungos frakcijos ir toliau veiks rajono Tarybos opozicijoje, atstovaudamas liberaliam visuomeniniam judėjimui „TAIP“. LiCS frakcijoje jis paliko senus savo bendražygius – Vytautą Laurinaitį, Steponą Kazlauską bei Algirdą Gečą.

Liberalcentristai dairosi prieglobsčio?

A.Jakas ne kartą savo viešais pareiškimais yra puoselėjęs idėją, kad rajono liberaliosioms partijoms ir sąjungoms reikia telktis, ieškoti programinių bendrumų ir rajono Taryboje veikti kartu.

Todėl patyrusio politiko pasitraukimas iš frakcijos sukėlė įtarimų, kad galbūt tarp liberalų įvyko konfliktas.

A.Jakas, „Šilutės naujienoms“ aiškindamas savo pasitraukimą iš LiCS frakcijos, nieko nevyniojo į vatą. Jis teigė nebegalintis būti frakcijoje, kurios nariai pradėjo atviras diskusijas dėl jungimosi prie partijos Tvarka ir teisingumas.

Pasak A.Jako, jis nenori su šia partija turėti nieko bendra, nes žino jų lyderių garbės suvokimą (garbės žodis jiems nieko nereiškia) ir rinkimuose naudojamus metodus.

LiCS Šilutės skyriaus pirmininkas, rajono Tarybos narys S.Kazlauskas spaudai neatviravo (nei paneigė, nei patvirtino), ar vyksta derybos dėl prisišliejimo prie partijos Tvarka ir teisingumas. Jis sakė: „jokių sprendimų dar nepadaryta, kai bus apie tai kalbama, tada ir matysite. Man yra gerai, kaip yra“.

Kitas Liberalų ir centro frakcijos narys A.Gečas patvirtino, kad frakcijos pirmininkas V.Laurinaitis turėjo pokalbių su partijos Tvarka ir teisingumas atstovais rajono Taryboje. Tačiau apie kokius nors galimus jungimosi sprendimus dar esą nėra jokios kalbos.

Frakcijos pirmininkas V.Laurinaitis rajono Tarybos posėdyje nedalyvavo.

Opozicija dar nesusiformavo

Gruodžio 19 dieną rajono Taryboje jau galėjo būti paskelbtas opozicijos politikų sąrašas ir jų lyderis. Juolab kad jau buvo parengtas sprendimo projektas, kad opozicijos lyderį ar kurį kitą opozicijos deleguotą asmenį galima būtų paskirti Kontrolės komiteto pirmininku.

Tačiau opozicija viešai nepasiskelbė, nes „Šilutės naujienų“ patikimomis žiniomis, prie opoziciją buriančių liberalsąjūdiečių ir socialdemokratų delsia prisijungti liberalcentristai.

Todėl rajono Taryboje buvo patvirtintas tik Kontrolės komiteto pirmininko pavaduotojas – „darbietis“ Saulius Stankevičius.