Liberalsąjūdiečiai kandidatu į Seimą siūlys A.Gečą PAPILDYTA

ANONSAS GECASSKovo 30 dieną Liberalų sąjūdžio Šilutės skyriaus nariai nusprendė LR Seimo rinkimams Šilutės rinkimų apygardoje siūlyti rajono Tarybos narį, politiką, pedagogą Algirdą Gečą.

Kandidatu į Seimą A.Gečas išrinktas iš dviejų pasiūlytų pretendentų.

A.Gečas vienerius metus yra ėjęs Šilutės rajono savivaldybės mero pavaduotojo pareigas (visuomeniniais pagrindais), yra vadovavęs savivaldybės Tarybos Socialinių reikalų komitetui, savivaldybės Sporto tarybai.

Opozicijos lyderis

Šilutės rajono savivaldybės tarybos nariu A.Gečas yra jau ketvirtą kadenciją. Politinę veiklą jis siejo su Lietuvos centro sąjunga, Liberalų ir centro sąjunga, Lietuvos laisvės sąjunga (liberalai). Prieš porą mėnesių su grupe bendraminčių A.Gečas iš Lietuvos laisvės sąjungos (liberalai) perėjo į Liberalų sąjungą ir siekė, kad Šilutės rajone abiejų liberalių partijų skyriai susilietų. Tačiau šis politinis veiksmas nepavyko, nes Lietuvos laisvės sąjungos (liberalai) skyriaus pirmininkas Arvydas Jakas liko ištikimas savo partijos lyderiui Artūrui Zuokui ir su kitais partijos nariais išsaugojo Lietuvos laisvės sąjungos (liberalai) Šilutės skyrių.

Savivaldybės Taryboje A.Jakas yra Liberalų frakcijoje, kurios sudėtyje penki Lietuvos laisvės sąjungos (liberalai) ir Liberalų sąjūdžio politikai. Liberalų frakcija kartu su Tėvynės sąjunga – Lietuvos krikščionimis demokratais Taryboje yra opozicijoje. A.Gečas yra paskirtas opozicijos lyderiu.

Rinktas iš dviejų pretendentų

Liberalų sąjūdžio Šilutės skyriaus nariai kandidatą į Seimą rinkosi iš dviejų savo narių – A.Gečo ir Audriaus Endzino. Išklausę abiejų kandidatų pasisakymų apie jų galimus siekius LR Seime, skyriaus nariai 8 balsų persvarą suteikė A.Gečui.

A.Endzinas dvi kadencijas yra ėjęs LR Seimo nario pareigas, Seimo nariu buvo išrinktas Šilutės – Pagėgių vienmandatėje rinkimų apygardoje. Ir dabar jam dar nėra užkirstas kelias tapti Seimo nariu: abu politikus – A.Gečą ir A.Endziną – Šilutės skyrius siūlys kandidatais į Seimo narius partijos sąrašuose daugiamandatėje rinkimų apygardoje.

Liberalų sąjūdžio Šilutės skyriaus pirmininkas Raimundas Ambrozaitis “Šilutės naujienoms” sakė, kad jeigu partijos Šilalės skyriaus politikai neatras savo gretose pretendento į Seimo narius, A.Endzinas gali būti pasiūlytas kandidatu Pietų Žemaitijos vienmandatėje rinkimų apygardoje.

R.Ambrozaitis, kalbėdamas apie A.Gečo perspektyvą Seimo rinkimuose, sakė, kad pasikeitus Šilutės rinkimų apygardos riboms (Pagėgių savivaldybė prijungta prie kitos apygardos), visi pretendentai vėl turės panašias galimybes patekti į Seimą. A.Gečo privalumas – jis yra vietinis pretendentas ir gerai žinomas rajono politikas.