Liberalsąjūdiečiai vadu išsirinko R.Ambrozaitį

AMBROZAITIS 2Lietuvos Respublikos liberalų sąjūdžio Šilutės skyriaus pirmininku išrinktas Raimundas Ambrozaitis, šiuo metu einantis Savivaldybės administracijos direktoriaus pareigas.

Simpatiko – rėmėjo karjera

Šilutės skyriuje yra apie pusė šimto liberalsąjūdiečių ir dar bemaž tiek pat šios partijos simpatikų – rėmėjų, kurie nuo narių skiriasi tik tuo, kad skyriuje neturi balsavimo teisės.

Tokiu liberalsąjūdiečių rėmėju iki praėjusių metų rugpjūčio mėnesio buvo ir R.Ambrozaitis, kurio politinė karjera Šilutės savivaldybėje prasidėjo prieš porą metų.

Liberalsąjūdiečiai Edvardas Vitkauskas ir Jonas Purlys tuomet buvo rajono mero Virgilijaus Pozingio valdančiojoje koalicijoje ir R.Ambrozaitį rekomendavo į Savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojo pareigas. Minėtiems politikams apsisprendus pakeisti valdančiąją koaliciją, rajono merė Daiva Žebelienė R.Ambrozaitį paaukštino – rajono Tarybai pritarus, pernai birželio pabaigoje paskyrė jį Savivaldybės administracijos direktoriumi.

Vos per pusmetį R.Ambrozaitis padarė stulbinančią politinę karjerą: nepartinis, buvęs tik Liberalų sąjūdžio simpatikas, rugpjūtį jis tapo minėtos partijos nariu, o dabar – ir pirmininku.

Nurungė politikos senbuvį

LR liberalų sąjūdžio Šilutės skyriaus visuotiniame rinkiminiame susirinkime penktadienį dalyvavo 35 partijos nariai, kurie į skyriaus pirmininko postą pasiūlė penkis pretendentus: R.Ambrozaitį, E.Vitkauską, Joną Jatautą, Audrių Endziną bei Raimundą Plikšnį.

Trims iš jų atsisakius galimų pareigų, dėl skyriaus pirmininko posto liko kovoti R.Ambrozaitis ir R.Plikšnys.

Dažnai partijų skyrių vadovų rinkiminiuose susirinkimuose vienas iš pretendentų būna tik formalus – kad palaikytų demokratijos tradicijas. Tačiau Šilutės liberalsąjūdiečių gretose įvyko nesuvaidinti pirmininko rinkimai, kuriuose niekas negalėjo nuspėti rezultato, kol nebuvo suskaičiuoti balsai. Tik du balsai nulėmė, kad politiko karjerą pradedantis R.Ambrozaitis nurungė Šilutės rajono politikų visuomenėje seniai žinomą, net į Seimą vienmandatėje rinkimų apygardoje pretendavusį politiką R.Plikšnį.

Pasidalino postais

LRLS Šilutės skyriaus pirmininko pavaduotojais tapo R.Plikšnys ir Liutauras Indriuška. Be to, pirmininkas ir jo pavaduotojai tapo skyriaus Tarybos nariais. Į šią Tarybą išrinkti dar šeši partijos politikai – Eugenijus Judeikis, Jonas Purlys, Audrius Endzinas, Jonas Jatautas, Gintaras Pužas bei Edvardas Vitkauskas.

R.Plikšnys „Šilutės naujienoms“ sakė, kad nesureikšmina ir nejaučia nuoskaudos pralaimėjęs skyriaus pirmininko rinkimuose.
Dvi kadencijas ėjęs LR Seimo nario pareigas A.Endzinas „Šilutės naujienoms“ kalbėjo, kad kai kurie partiečiai ragino jį pretenduoti į skyriaus pirmininko postą, tačiau jis jau iš anksto buvo apsisprendęs to nedaryti.

A.Endzinas vertina R.Ambrozaičio politinės karjeros pasiekimus ir mano, jog jis šiuo metu yra labiausiai tinkamas vadovauti skyriui. Be abejonės, pagrindinis skyriaus tikslas – tinkamai pasirengti po dvejų metų vyksiantiems savivaldos rinkimams. A.Endzino nuomone, R.Ambrozaičiui, einančiam ir Savivaldybės administracijos direktoriaus pareigas, yra galimybių konkrečiais darbais pelnyti rajono žmonių pagarbą.