„Lidl“ ir autobusų stoties statybos projektas pradėtas

 LIDLL 1Šilutiškiai jau pastebėjo, kad UAB „Šilutės autobusų parkas“ kieme jau stumdomas gruntas ir išmontuota čia buvusi degalinė.

Tai reiškia tik vieną – jungtinės veiklos sutartis tarp Šilutės r. savivaldybės, UAB „Šilutės autobusų parkas ir UAB „Projesta“  pagaliau pradėta įgyvendinti. Prie Tilžės ir Katalikų bažnyčios gatvių sankryžos pradėta statyti nauja autobusų stotis su  prekybos centru, o Šilutės autobusų parkas iš Tilžės gatvės iškeliamas į vakarinę miesto dalį – Dariaus ir Girėno gatvės galą.

Savivaldybės mero pavaduotojas, atsakingas už investicinių projektų įgyvendinimą, Algis Bekeris „Šilutės naujienas“  informavo, kad minėti sutarties dalyviai baigė pagrindinių dokumentų derinimo procedūras. Jau numatytas laikas, kada prekybos centras „Lidl“ atvers duris šilutiškiams – 2018 metų Kalėdos.

Keitėsi užsakovai ir sąlygos

Savivaldybės Taryba bemaž prieš metus apsisprendė, kad autobusų parko iškėlimą ir naujosios stoties statybas už savo lėšas vykdys UAB „Projesta“. Nors planuota konkrečius darbus pradėti jau 2017 metų pavasarį, bet jie prasidėjo tik dabar – pusmečiu vėliau.

Pasak A.Bekerio, natūralu, kad dėl to ne vienam miestelėnui kilo įvairių abejonių ir prielaidų, kad galbūt projektas visai nebebus pradėtas.

Savivaldybės vadovai ne kartą spaudos konferencijose informavo visuomenę, kad jungtinės veiklos sutartis tarp Šilutės r. savivaldybės, Šilutės autobusų parko ir „Projestos“ galioja, bet statybų pradžią nustūmė nenumatyti dalykai.LIDL

Pirmiausia, pasak A.Bekerio, numatytu laiku pradėti darbus investuotojui sutrukdė tai, kad pasikeitė prekybos centro statybos užsakovas. Iš pradžių planuota, kad prie naujosios stoties kursis UAB „Palink“ valdomo prekybos tinklo „IKI“ parduotuvė, bet pasikeitė šio tinklo plėtros strategija. Iniciatyvą statyti Šilutėje prekybos centrą perėmė „Lidl“. Ši žinia patiko ir savivaldybės vadovybei, ir daugumai šilutiškių, kurie supranta, kad prekybos tinklų įvairovė užtikrins ir platesnį prekių asortimentą.

Pasikeitus prekybos centro statybos užsakovui, „Projestai“ ir Savivaldybei teko derintis „Lidl“ iškeltos sąlygos – savo prekybos centrus šis tinklas stato tik ant nuosavos žemės. Taigi projekto įgyvendinimo LIDLL 4pradžią teko atidėti keliems mėnesiams, kol su valstybės institucijomis suderinta, kad būsimos stoties žemės sklypą galės įsigyti Savivaldybės įmonė UAB „Šilutės autobusų parkas“, o kitą buvusio autobusų parko kiemo dalį – „Lidl“.

Techninių projektų rengimas ir statybos

Dabar Šilutės autobusų parko teritorijoje darbai vyksta toje vietoje, kur bus nauja autobusų stotis. Kitoje parko kiemo pusėje laikinai glaudžiasi remontuojami ir maršrutinių kelionių laukiantys autobusai.

A.Bekeris „Šilutės naujienoms“ pasakojo, kad iki spalio pabaigos bus parengti naujosios autobusų stoties Tilžės gatvėje bei naujojo autobusų parko Dariaus ir Girėno gatvėje techniniai statybų projektai ir gauti statybų leidimai. „Lidl“ prekybos centro techninis statybos projektas ir statybos leidimas turi būti gautas iki gruodžio pabaigos.

Investuotoja „Projesta“ yra įsipareigojusi, kad autobusų parkas Dariaus ir Girėno gatvėje bus pastatytas 2018 m. kovo mėnesį, o naujoji autobusų stotis Tilžės gatvėje – 2018 metų birželio mėnesį.

Unikalus ir Šilutei labai naudingas projektas

Vicemeras A.Bekeris yra įsitikinęs, kad jungtinės veiklos sutartis statyti naują Šilutės autobusų stotį ir prekybos centrą ir iškelti Šilutės autobusų parką į miesto pakraštį yra unikali Lietuvoje ir labai naudinga Šilutės r. savivaldybei. Savivaldybė, pasidalinusi buvusio autobusų parko kiemą su populiaraus prekybos tinklo centru, turės naują autobusų stotį ir naują autobusų parką visiškai neinvestavusi savo biudžeto lėšų.

Ir tai ne vienintelė nauda. A.Bekeris neabejoja, kad iškėlus sovietine betonine tvora apjuostą autobusų parką, rytinė Šilutės pusė neatpažįstamai pasikeis – nauja autobusų stotis taps miesto puošmena. O dabartinė autobusų stotis ir dar šalia esantis tuščias senosios stoties sklypas (apie 1 ha) be jokios abejonės bus parduotas aukcione investuotojams.

Nauda galėtų būti ne vien ta, kad Savivaldybės biudžetui atiteks pusė sumos, gautos už parduotą sklypą. „Kas žino, gal naujas investuotojas čia norės statyti daugiabučius? O gal bus tęsiama iniciatyva – „Kiekvienam šilutiškiui – po prekybos centrą!“, – šmaikščiai baigė pokalbį A.Bekeris.