Liepą – daugiausia gimtadienių metuose

gimtadienio-balionaiLiepa Lietuvoje išsiskiria ne tik aukščiausia vidutine temperatūra, bet ir gimtadienių gausa.

Statistikos departamento duomenys rodo, kas būtent šį mėnesį pastaruosius dvylika metų gimė daugiausia gyventojų, o, dovanų pardavėjų teigimu, gimtadieniai liepą švenčiami išties aktyviai.

Statistikos departamento duomenimis, per pastaruosius dvylika metų liepą iš viso gimė beveik 34 tūkst. gyventojų, 2 tūkst. daugiau nei rugpjūtį, kuris yra antras mėnuo pagal gimusių Lietuvoje skaičių.

Palyginti su pastarųjų dvylikos metų mėnesio vidurkiu, liepą vidutiniškai gimsta 11 proc. daugiau gyventojų.

Anot dovanomis prekiaujančios bendrovės „Gera dovana“ rinkodaros vadovo Martyno Navicko, vasarą, ypač liepą, iš tiesų juntamas perkančių dovanas suaktyvėjimas.

„Liepą, palyginti su, pavyzdžiui, spaliu, dovanų kuponų pardavimas išauga 17 proc. Ypač tai pasakytina apie lauko ir vandens pramogų čekius, – teigia M. Navickas. – Nors augančio šių paslaugų pardavimo negalima sieti vien su gimtadienių gausa, daug lemia ir vasariški, tokioms pramogoms tinkantys orai, tačiau didesnio gimtadienių skaičiaus įtaka taip pat juntama.“

„Populiariausios mūsų parduodamos dovanos liepą yra skrydis oro balionu, pasiskraidymas vandens raketa „Flyboard“ ir šuolis parašiutu. Tai rodo, kad žmonės draugams ir artimiesiems nori dovanoti išskirtinių įspūdžių suteikiančias pramogas, kurias gimtadienį švenčiantys atsimintų ilgam“, – sako rinkodaros vadovas.

Pasak bendrovės atstovo, pastaraisiais metais keičiasi ir lietuvių dovanojimo įpročiai bei gimtadienį švenčiančių lūkesčiai.

„Vis rečiau lietuviai perka tokias gimtadienio dovanas, kurias jubiliatas po to pasideda į lentyną ar spintelę ir pamiršta. Ieškoma išties įdomių dovanų, galinčių gimtadienį švenčiančiam suteikti išskirtinių emocijų.

Dovanoti nuobodžias ir nuspėjamas dovanas tampa nepriimtina, ypač jauniems žmonėms“, – teigia M. Navickas.

Statistikos departamento duomenimis, per pastaruosius dvylika metų rekordinis skaičius gimusių liepą užfiksuotas 2009-aisiais. Tais metais vidurvasarį pasaulį išvydo beveik 3 tūkst. gyventojų.