Liepa – vestuvių ir krikštynų mėnuo

izabeles-krikstynos-152-2Liepos mėnesį rajono Civilinės metrikacijos skyriuje įregistruoti 83 naujagimiai, 75 santuokos, 57 mirtys ir 19 skyrybų. Naujagimių ir vestuvių skaičiai – didžiausi šių metų demografinės statistikos lentelėje.

Beje, tiek daug naujagimių – net 83 – mūsų rajono Civilinės metrikacijos skyriuje nebuvo įregistruota daugiau kaip 10 metų. Šį skaičių lėmė neįprastai daug kūdikių, parvežtų įregistruoti į tėvų gimtinę Šilutę iš užsienio.

Civilinės metrikacijos skyriaus vedėjos Lilijos Valaitienės duomenimis, liepą įregistruoti 42 gimę berniukai ir 41 mergytė. Į apskaitą įtraukti 43 naujagimiai, gimę užsienyje.

Ankstesniais šių metų mėnesiais būdavo įregistruojami 19-26 naujagimiai. Iš jų į apskaitą kas mėnesį būdavo įtraukiama 3-16 kūdikių, gimusių užsienyje.

Vienišoms mamoms liepą gimė 3 kūdikiai, o 39 vyrai juridiškiai suteikė tėvystę gimusiems vaikams. Beje, šis skaičius – irgi neįprastai didelis, nes kitais šių metų mėnesiais tėvystę įregistruodavo nuo 10 iki 20 vyrų.

Jauniausiai liepą gimdžiusiai mamai buvo 17 metų, vyriausiai – 39-eri. Viena šeima susilaukė 6-ojo vaikelio.

Populiariausi liepą įregistruotų kūdikių vardai buvo Kajus, Ignas, Matas, Ugnė, Gustė, Viltė. Suteikti reti vardai: Evanas, Ąžuolas, Egita, Elinga, Delija, Judrė.

Liepą mirė 57 rajono gyventojai: 34 vyrai ir 23 moterys.

Ankstesniais mėnesiais vestuves atšokdavo 12-55 poros, o liepą santuokų buvo net 75. Iš jų 36 buvo bažnytinės, 4 sudarytos užsienyje, 35 poros sutuoktos Civilinės metrikacijos skyriuje. Iš 150 jaunavedžių 15 tuokėsi ne pirmą kartą.

Liepą išsiskyrė 19 šeimų. Dvejos skyrybos įvyko dėl vyrų kaltės, viena šeima iširo dėl žmonos kaltės. Kitos 16 sutuoktinių porų išsiskyrė abipusiu sutarimu. Iširusiose šeimose su motinomis liko gyventi 14 nepilnamečių vaikų.