Liepos mėnesį buvo gausu santuokų ir naujagimių

vestuvesLiepa – vestuvių mėnuo. Tai galima iškart pasakyti pažvelgus į liepos mėnesio Šilutės rajono demografinę statistiką: palyginti su birželio mėnesiu, kai buvo įregistruotos 47 santuokos, liepą susituokė beveik dvigubai daugiau porų – 89.

Kitas džiaugsmą keliantis rodiklis – 20 procentų šoktelėjo, palyginti su birželiu, gimstamumas, nes  liepos mėnesį įregistruoti 86 naujagimiai.

Kiti du miesto ir rajono demografinę situaciją apibūdinantys rodikliai – mirtingumas ir skyrybos – nei liūdina, nei džiugina – šie skaičiai beveik nepakito: mirė 43 žmonės, o santuokas nutraukė 14 porų.

Civilinės metrikacijos skyriaus vedėjos Lilijos Valaitienės duomenimis liepą įregistruoti 42 berniukai ir 44 mergaitės. Iš jų 37 kūdikiai pagausino Šilutės miesto gyventojų skaičių, o likusieji 49 – seniūnijų.

Šį vasaros mėnesį į apskaitą įtraukta daug užsienyje gimusių kūdikių – 43. Šis rodiklis sausio – birželio mėnesiais svyruodavo nuo 3 iki 27 naujagimių.

Viena Šilutės rajono šeima džiaugiasi susilaukusi dvynukų.

Jauniausiai kūdikio susilaukusiai mamai buvo 19, vyriausiai – 43-eji. 6 mamos savo ką tik gimusias atžalas augina vienos, savo tėvystę juridiškai pripažino 32 vyrai.

Populiariausi liepą gimusių berniukų vardai buvo: Oskaras, Majus, Rojus, Lukas, Kajus, Dilanas. Mergaičių: Emilija, Maja, Milana, Augustė, Liepa.

Išradingi tėveliai papildė retų kūdikių vardų sąrašą tokiais berniukų vardais: Titas, Simas, Laisvis, Tajus, Arijus; mergaičių: Matilda, Leila, Ula, Meda, Elina.

Liepą mirė 16 vyrų ir 27 moterys: 30 iš jų gyveno Šilutės mieste, o likusieji 13 – seniūnijose. Vienas vyras mirė užsienyje. Vyriausias velionis buvo sulaukęs 92-ejų, o jauniausias mirė sulaukęs vos 22.

Iš 89 santuokų, kurios buvo įregistruotos liepą, 40 porų įžadus davė bažnyčioje, o 10 santuokų įteisinta užsienyje. Iš visų susituokusiųjų 11-kai vyrų ir 16-kai moterų santuoka nebuvo pirma.

Iš keturiolikos išsiskyrusių porų viena santuoka iširo dėl vyro kaltės, visos kitos – abiejų sutuoktinių susitarimu. 16 nepilnamečių vaikų liko gyventi iširusiose šeimose vien su motinomis.