Liepų gatvė liks be švietimo įstaigų

250px-iluts jaunimo ir suaugusij mokymo centrasKitą savaitę savivaldybės politikams bus pateiktas sprendimo projektas iškraustyti Liepų gatvės 16 numeriu pažymėtuose pastatuose esančias dvi švietimo įstaigas – Šilutės jaunimo ir suaugusiųjų mokymo centrą bei Šilutės rajono švietimo pagalbos tarnybą, taip pat visai neseniai jaunimo įsirengtą „Šilutės jaunimo erdvę“.

Savivaldybės vadovų iniciatyva visos minėtos įstaigos turi būti perkeltos į Žibų pradinės mokyklos (anksčiau buvusios Verdainės pagrindinės mokyklos) 3 ir 4 aukštus.

Klases suremontavo, bet „neapgyvendino“

Buvusi Verdainės pagrindinė mokykla prieš keletą metų buvo renovuota: dviejuose pirmuosiuose aukštuose įsikūrė Žibų pradinė mokykla, o du viršutiniai aukštai liko laukti savo „gyventojų“.

Prieš ketverius metus Savivaldybės vadovai buvo sugalvoję pritaikyti viršutinius aukštus Meno mokyklos reikmėms. Bet po remonto darbų garso izoliacinėmis medžiagomis dengtos ir puikiai sutvarkytos klasės, kamerinės salės liko tuščios, nes Meno mokyklos kolektyvas ir mokinių tėvai sugebėjo praėjusios kadencijos politikus įtikinti, jog vaikams mokytis muzikos ir dailės III ir IV aukštuose, kasdien ten temptis muzikos isntrumentus, ten rengti parodas, koncertus nėra gerai.

Meno mokyklos kolektyvo bei moksleivių tėvų pageidavimu meno mokykla perkelta ne į rekonstruotas patalpas Žibų pradinės mokyklos pastate, bet į erdvią buvusią Šilutės pradinę mokyklą.

Į Žibų pradinės mokyklos viršutinius aukštus buvo investuotos Valstybės investicijų fondo lėšos. Galėjo kilti priekaištų, kad neefektyviai naudojamos valstybės lėšos, nes renovuotose patalpose niekas neįsikūrė.

Buvęs darželis lieka tuščias

Dabar valdžia rado racionaliausią išeitį – perkelti į Žibų pradinės mokyklos III ir IV aukštus švietimo įstaigas iš Liepų gatvės ir taip atlaisvinti prieš keliolika metų čia buvusio darželio – lopšelio pastatą.

Savivaldybės meras V.Laurinaitis „Šilutės naujienoms“ teigė, kad dar neapsispręsta, kaip bus naudojamas pastatas Liepų gatvėje. Gal į šias patalpas bus įkeldinta kokia nors įstaiga, o gal bus nuspręsta visą buvusį darželio kompleksą privatizuoti.

Savivaldybės Švietimo skyriaus vedėja Birutė Tekorienė sakė, kad iškeliamų įstaigų vadovės Žibutė Daukantienė ir Judita Blinkevičienė su jų vadovaujamais kolektyvais perkėlimo pranešimus sutinka geranoriškai. Juolab kad abiems įstaigoms bus suteiktos atnaujintos patalpos.

Šilutės jaunimo ir suaugusiųjų mokymo centras jau seniai laukė, kad jų naudotos patalpos būtų renovuojamos. Per nesandarius langus ir nešiltintas sienas šaltuoju metų laikotarpiu skverbėsi šaltis, šalo ir mokiniai, ir mokytojai.
Šilutės rajono švietimo pagalbos tarnyba dirbo palyginti neseniai sutvarkytose patalpose, bet naujoje vietoje turės patogesnę konferencijų salę, erdvesnius kabinetus.

Jaunimas nusivylęs

Tik „Šilutės jaunimo erdvės“ šeimininkai – jaunimas – vėl pasijuto pastumdėliais. Pasak Šilutės jaunimo reikalų tarybos nario Ričardo Čaikio, tik prieš pusmetį jaunimas Liepų g. 16 pastate įsirengė savo patalpas, o dabar jau kalbama apie iškraustymą. Jo nuomone, prireiks nemažai laiko, kad jauni žmonės vėl atrastų kelius į naują jaunimo erdvę. Gaila, kad daug energijos ir fantazijos išlieta tokiam trumpam jaunimo erdvės egzistavimo laikotarpiui.

Liepų gatvės jaunimo erdvėje, pasak R.Čaikio, jaunimas laisvalaikį leido tarsi atitolę nuo mokyklos aplinkos. Jeigu jaunimui teks keltis į Žibų pradinę mokyklą, šis pojūtis pasikeis.