Lietingą vasaros dieną Pagėgius nuspalvino vabalai (foto)

Vabalas Pagėgiuose. / pagegiai.lt nuotr.Birželio 1-3 dienomis Lietuvos vabalų klubas organizavo tradicinį tarptautinį sąskrydį „Vabalai Mažojoje Lietuvoje – 2012“. Birželio 2 d. (šeštadienį) vyko pažintinis istorinių „Volkswagwn“ automobilių žygis Smalininkai – Rambynas – Pagėgiai.

Pagėgių miesto Birutės gatvėje vykusioje vabalų šventėje šeštadienį dalyvavo 76 automobilių ekipažai iš 5 valstybių: Lietuvos, Latvijos, Lenkijos, Rusijos ir Baltarusijos. Anot Lietuvos vabalų klubo prezidento Lino Barščevičiaus, seniausias šventėje dalyvavęs „vabalas“ buvo pagamintas 1956 metais, naujausias − 2012 metais.

Į Pagėgius atvykusius svečius sveikino Pagėgių savivaldybės meras Virginijus Komskis. Meras apgailestavo, kad dėl lietingo ir šalto oro į šventę susirinko nedaug pagėgiškių, tačiau nuoširdžiai pasidžiaugė Lietuvos vabalų klubo narių noru pažinti Mažąją Lietuvą. Prisiminimui apie apsilankymą šiame krašte meras padovanojo Pagėgių krašto knygą „Pagėgiai. Šis kraštas kaip muzika“.

Pagėgių kultūros centro direktorė Svetlana Jašinskienė taip pat sveikino atvykusius svečius. Juokaudama, kad džiaugiasi, jog į Pagėgius suskrido ne vabalai grambuoliai, o senoviniai „volkswagenai“, Lietuvos vabalų klubo prezidentą papuošė kepure su vabalu ir atminimui padovanojo austą juostą „Pagėgiai“.

Sąskrydžio dalyviai į Pagėgius atvyko ne tik savo prašmatnių automobilių pademonstruoti, bet kartu ir pažinti šį kraštą. Visi sąskrydžio dalyviai turėjo aplankyti net dešimt lankytinų Pagėgių krašto vietų bei atlikti susijusias su šiomis vietomis užduotis.

Pažintis su Pagėgių kraštu prasidėjo nuo gamtos paminklu vadinamos Raganų eglės. Atvykę prie Raganų eglės sąskrydžio dalyviai turėjo įminti legendą apie Raganų eglę.

Sekanti užduotis krašto svečių laukė restauruotoje Vilkyškių evangelikų liuteronų bažnyčioje. Šioje bažnyčioje apsilankę dalyviai ne tik atliko užduotį, bet ir susipažino su tarptautinio vargonų muzikos festivalio „Vargonų muzika Vilkyškiuose 2012” koncertų programa.

Apsilankę Martyno Jankaus muziejuje sąskrydžio dalyviai ieškojo „Bitėnų mūzų“. Vaikštinėdami po Bitėnų kapines krašto svečiai turėjo pastebėti, kokiais simboliais senosiose evangelikų liuteronų kapinėse buvo žymimi gimimo ir mirties metai. Aplankę legendinį Rambyno kalną ieškojo atsakymų, ką simbolizuoja naujojo Rambyno kalno ugniakuro kompozicija.

Nuvykę į svečių namus „Senasis Rambynas“ sąskrydžio dalyviai ieškojo galimybės įsiamžinti prie „limuzino“. Atvykus į Pagėgių miestą sąskrydžio dalyviai aplankė Antrojo pasaulinio karo kapines bei karo belaisvių stovyklą „Oflager 53”. Ir galiausiai paskutinioji, viena sudėtingiausių užduočių laukė Pagėgių miesto parke. Krašto svečiai ieškojo atsakymo, ką simbolizuoja miesto parke stovinti skulptūra. Kaip vėliau paaiškėjo, ši užduotis buvo sudėtinga ne tik krašto svečiams, bet ir kai kuriems vietos gyventojams.

Nuotraukų galerija:

 joomplu:5207