Lietuvą ginti pasiryžęs jaunas šilutiškis mirė dėl neaiškios infekcijos

mire karysVakar vidudienį Krašto apsaugos ministerija praneša, kad nuo ūmaus infekcinio susirgimo ligoninėje mirė šauktinis karys Martynas Jurkus, gimęs 1995 m. 21 metų šilutiškis Rukloje atliko privalomąją karo tarnybą.

Pirminiais duomenimis, karys dėl aukštos temperatūros ir pykinimo sekmadienį per pietus kreipėsi į Ruklos pirminės karių sveikatos priežiūros centro medikus. Suteikus būtinąją pirmąją medicinos pagalbą karys buvo nuvežtas į Jonavos ligoninę.

Šioje gydymo įstaigoje jaunuolis atvežtas sąmoningas, medikams jis skundėsi silpnumu, pykinimu, galvos skausmu. Kūno temperatūra buvo pakilusi daugiau nei 39 laipsniai. Jonavos medikai neatmeta, kad ūmi liga galėjo išsivystyti nuo erkės įkandimo, tačiau vaikinas nepranešė pastebėjęs įsisiurbusią erkę.

Iš Jonavos M.Jurkus buvo skubiai pervežtas į Kauno klinikas ir Kauno infekcinę ligoninę.

„Su giliu liūdesiu pranešame, kad šiandien ryte Kauno infekcinėje ligoninėje mirė nuolatinės privalomosios pradinės karo tarnybos karys jaunesnysis eilinis Martynas Jurkus Krašto apsaugos ministerijos ir Lietuvos kariuomenės vadovybė reiškia nuoširdžią ir gilią užuojautą mirusio kario artimiesiems”, – teigiama ministerijos pranešime.

Didžiojo Lietuvos etmono Jonušo Radvilos mokomojo pulko vadas pulkininkas leitenantas Aleksiejus Gaiževskis susisiekė su kario artimaisiais ir išreiškė užuojautą dėl sūnaus netekties.

Jaunesnysis eilinis Martynas Jurkus tarnybą Lietuvos kariuomenėje pradėjo šių metų balandžio 4 d. ir šiuo metu tarnavo Didžiojo Lietuvos etmono Jonušo Radvilos mokomajame pulke Rukloje. Pastaruoju metu karys nusiskundimų sveikata neturėjo. Šiuo metu pradėtas tyrimas dėl įvykio aplinkybių.

Pasak pulko vado A.Gaiževskio, karys buvo vertinamas labai gerai ir puikiai. „Apklausėme visus karius jo skyriuje, bet nė vienas neturėjo jokių nusiskundimų dėl maisto”, – versiją dėl apsinuodijimo maistu komentavo A.Gaiževskis.

Vis tik dalį karių ši skaudi nelaimė smarkiai išgąsdino ir jie atsisako kariams tiekiamo maisto. Patys kariai svarstė, kad būtent netinkamas maistas tapo nelaimės priežastimi.

Tuo tarpu medikai svarsto, kad skaudi nelaimė galėjo įvykti dėl erkės įkandimo.

„Mirties priežastis paaiškės tik atlikus tyrimus, kol kas nėra versijų. Tai žaibinė susirgimo forma, bet kokia – kol kas tik spėliojame”, -kalbėjo Jono Basanavičiaus karo medicinos tarnybos vadė pulkininkė leitenantė Jolita Siesartienė. Šiuo metu pulke papildomai dezinfekuojamos patalpos.

Prezidentė Dalia Grybauskaitė savo ir visų Lietuvos žmonių vardu pareiškė nuoširdžią užuojautą dėl šauktinio kario Martyno Jurkaus mirties.

„Netekome jauno Lietuvos kario, savanoriškai pasirinkusio atlikti pareigą Tėvynei. Šauktinio pasiryžimas yra atsakomybės už savo šalį, meilės ir pasiaukojimo Lietuvai pavyzdys“, – rašoma šalies vadovės užuojautoje.

Prezidentė pareiškė nuoširdžią užuojautą kario Martyno Jurkaus artimiesiems, bičiuliams ir visai Lietuvos kariuomenei.