Lietuva įžengė į juodąjį scenarijų, sergamumas auga ir Šilutėje

Šilutės rajone COVID-19 balandžio 26-osios d. duomenimis, serga virš 402 žmonės, nuo pandemijos pradžios mirė 63 šilutiškiai.

Rajone nuo koronaviruso jau paskiepyta apie 8 tūkst. gyventojų.

Verslui paskirstyta paramos už 73 mln. eurų

Ekonomikos ir inovacijų ministerija iki balandžio 23 d. patvirtino 42,2 mln. eurų subsidijas nuo karantino suvaržymų nukentėjusiam verslui: lengvatinėms paskoloms skirta 25,77 mln. eurų, o turgavietės mokesčio kompensacijoms – 1,95 mln. eurų. Savarankiška veikla besiverčiantiems asmenims skirta 3,1 mln. eurų subsidijų. Bendra visų šių priemonių suma siekia 73,02 mln. eurų.

Vėl atlaisvintas karantinas

Nuo balandžio 26 d. Vyriausybė vėl atlaisvino karantiną. Nuo pirmadienio Lietuvoje veiklą atnaujino sporto klubai, dalis baseinų ir pirčių, lauke jau gali vykti sporto, laisvalaikio ir pramogų veikla.
Pagal Vyriausybės sprendimą, sporto klubuose vienam žmogui, įskaitant darbuotojus, turi tekti bent 20 kv. metrų ploto.

Grupinėse treniruotėse gali dalyvauti ne daugiau kaip penki žmonės, neįskaitant trenerių.
Nuo pirmadienio baseinai ir pirtys gali veikti tik apgyvendinimo įstaigose, bet juose gali būti tik vienos šeimos nariai. Baseinuose gali vykti vaikų treniruotės arba juose gali būti vienos klasės mokiniai. Atvirose erdvėse gali vykti sporto, laisvalaikio ir pramogų veikla, kai vienu metu dalyvauja iki 10 žmonių arba iki 50, jei vienam žmogui tenka 50 kv. metrų ploto.

Veiklą atnaujinantys darbuotojai turės prieš tai profilaktiškai pasitikrinti, ar nėra užsikrėtę koronavirusu.

Įžengėme į juodąjį scenarijų

Praėjusią savaitę Lietuva įžengė į juodąjį D scenarijų, kai sergamumas COVID-19 liga viršijo 500 atvejų 100 tūkst. gyventojų per 14 dienų. Tačiau geri vakcinacijos tempai, aktyvus testavimas ir aktyvesnė žmonių veikla atvirame ore, o ne uždarose patalpose, padeda išvengti tokio spartaus koronaviruso plitimo, koks buvo stebimas rudenį. Epidemiologai teigia, kad kaip keisis situacija, nemaža dalimi priklausys ir nuo žmonių sąmoningumo.