Lietuva patenka į mažiausiai emocingų valstybių trejetuką

preschool emotions 1Nors Singapūras ir Filipinai išsidėstę tame pačiame geografiniame Žemės kampelyje, šių šalių gyventojų emocionalumas skiriasi labai ryškiai. Naujas „Gallup“ tyrimas parodė, kad Singapūro gyventojai, kaip ir lietuviai, yra mažiausiai emocingi. Tuo metu Filipinuose emocijos veržiasi per kraštus.

Tyrime dalyvavo 150 valstybių, kuriose buvo atlikti telefoniniai ir asmeniniai interviu. Kiekvienais metais nuo 2009 iki 2011 metų šiose šalyse buvo apklausiama po 1000 gyventojų, vyresnių nei 15 metų amžiaus. Jų buvo klausiama, ar praėjusią dieną jautė kurių nors emocijų iš 10 išvardintų. Penkios išvardintos emocijos buvo negatyvios (pyktis, stresas, liūdesys, fizinis skausmas ir nerimas) ir 5 iš jų buvo pozityvios (gero poilsio jausmas, daug šypsojimosi ir juoko, iš kitų asmenų sulaukiama pagarba, mėgavimasis kuo nors ir įdomių dalykų mokymasis arba darymas), „Live Science“ cituoja LRT.lt.

„Gallup“ tyrėjai suskaičiavo kiekvienoje šalyje teigiamų atsakymų į užduotus klausimus vidurkį. Nustatyta, kad tik 36 procentai Singapūro gyventojų patiria šias emocijas kasdien. Po Singapūro, kaip viena iš mažiausiai emocingų tautų, buvo Gruzija, tada Lietuva, Rusija, Madagaskaras ir Ukraina.

Tuo metu Filipinai pateko į emocijų sąrašo viršūnę, nes net 60 procentų tyrime dalyvavusių asmenų tvirtino kasdien jaučiantys visas 10 minėtų emocijų. Po to išsidėstė Salvadoras, Bahreinas, Omanas, Kolumbija, Čilė ir Kosta Rika. Jungtinės Amerikos Valstijos atsidūrė 15 vietoje – 54 procentai tyrimo dalyvių sakė kasdien patirią tiek neigiamų, tiek teigiamų emocijų.

Tyrimo metu nustatyta, kad Viduriniųjų Rytų ir Šiaurės Afrikos gyventojai patiria daugiausiai neigiamų emocijų. Šioje pozicijoje pirmauja Irakas, Palestinos teritorija ir Bahreinas. Tuo metu Lotynų Amerikos gyventojai išgyvena daugiausia teigiamų emocijų: Panamoje, Paragvajuje ir Venesueloje daugiausia gyventojų patiria teigiamus jausmus.

Nustatyta, kad tos šalys, kuriose vyrauja neigiamos emocijos, patiria ekonominį sunkmetį, ten kyla gyventojų riaušės ir revoliucijos, tačiau, anot „Gallup“ tyrėjų, padidėjusios žmonių pajamos gyventojų emocijų nepagerintų. Nors Singapūre vyrauja mažiausias nedarbo lygis ir vienas didžiausių BVP, tačiau gyventojai vis tiek negali pasigirti teigiamų emocijų gausa.