Lietuvą pribloškusio girto kūdiko motina – šilutiškė

Kai kurios motinos nesirūpina dar negimusiu kūdinkiu. / addiction.narcononrehab.com asociatyvi nuotr.Trečiadienį į namus iš Rokiškio rajono ligoninės išleista 28 metų gimdyvė, sekmadienį pagimdžiusi visiškai girtą naujagimį. Vos gimusio berniuko organizme medikai rado 2 promiles alkoholio. Girta gimdyti atvažiavusi moteris (1,7 promilės) medikams tvirtino, kad nėra girtuoklė – tądien ji išgėrusi vos dvi stiklines sidro, rašo portalas lrytas.lt.

Į Rokiškį ši moteris prieš pusantrų metų atsikraustė iš Šilutės rajono. Per internetinę pažinčių svetainę moteris susipažino su septyneriais metais vyresniu rokiškėnu ir atsikraustė gyventi pas jį.

Naujagimis, kuriam, vos išvydusiam pasaulį, teko atlikto organizmo detoksikaciją – penktoji jos atžala. Dviejų vyresniųjų vaikų motina neaugina, kartu su dabartiniu sugyventiniu Rokiškyje nuomojamame bute auga tik dvi mažametės dukrelės. Vyriškis – bedarbis.

Šeima verčiasi iš pašalpų, kurių gauna apie 1,5 tūkst. litų, juos nuolat remia Maisto bankas.

Sugyventiniai anksčiau gyveno viename Rokiškio rajono kaime, pas vyro motiną.

Šeima yra įtraukta į socialinės rizikos šeimų apskaitą, kurį laiką abi mergaitės buvo iš sugyventinių namų paimtos dėl nepriežiūros. Vėliau, sugyventiniams susitvarkius, vaikai jiems grąžinti.

Tai, kad moteris atvažiavo gimdyti neblaivi – nemaloni staigmena Rokiškio socialinės paramos centro darbuotojai Jūratei Dovydėnienei, dirbančiai su šia šeima nuo pernai rugsėjo. Jos teigimu, ši jos prižiūrima moteris rimtai ruošėsi gimdymui, turėjo pasiruošusi mažyliui būtiną kraitelį ir jo atėjimo laukė.

Artimiausiu metu bus sprendžiama, ar girta gimdyti išsiruošusi gimdyvė galės savarankiškai auginti šį kūdikį.

Rokiškio vaiko teisių apsaugos tarnybos vadovės Anfisos Silivanovos nuomone, be specialistų priežiūros šiai moteriai kūdikio auginti greičiausiai nebus leidžiama.

Atvejai, kai gimdyti į ligonines atvyksta neblaivios gimdyvės, Lietuvoje nėra dažni. Tačiau nėštumo metu geriančios moterys kelia gydytojams pasibaisėjimą – beveik neabejojame, kad apnuodyti alkoholiu naujagimiai ateityje turės rimtų sveikatos problemų.

Kaip lrytas.lt sakė vilnietė gydytoja neonatologė Zita Paulauskienė, jei nėštumo metu nėščioji nuolat vartoja alkoholį, tai, be abejo, atsilieps naujagimio ateičiai – mažylis gimsta su vadinamuoju alkoholiniu vaisiaus sindromu. Tokiems naujagimiams būdinga maža kūno masė, gali būti kepenų, inkstų pakenkimų. Ypač blogai, kad būna centrinės nervų sistemos pakenkimų, o ir raida tokių naujagimių, o vėliau vaikų, atsilieka.